H. BROD – PELHŘIMOV 14:3

Domácím hokejistům se podařilo jít do dvoubrankového vedení dvěma slepenými góly. Nejprve se ze vzduchu trefil Endál a po něm střelou zápěstí Šuhaj. Medvědi pak nebezpečně kousali a neměli daleko k vyrovnání. Martinu Hadravovi se střelou mezi betony podařilo snížit. Ovšem kapitán Třetina domácím vrátil těsně před koncem třetiny dvoubrankový náskok.

Chvíli po návratu z kabin se hostům podařilo opět snížit na dostřel. Martin Hadrava vybojoval puk a levého kruhu mířil přesně. Důležitý moment zápasu přišel ve druhé třetině, kdy se Bruslařům podařilo během jedné minuty a třinácti sekund nasázet soupeři čtyři branky. To domácí nabudilo a byli k nezastavení a pohodlně si dokráčeli k vysokému vítězství.
„V zápase jsme měli hluché chvilky, ale dosáhli jsme na vysoké vítězství. Soupeř nás dokázal zatlačit a jsem rád za kluky, že jim tam napadalo tolik gólů. Zlom v zápase přišel ve druhé třetině, kdy jsme dali rychle za sebou čtyři branky. Začali jsme střílet a nehráli kombinace do prázdné branky. Do té doby jsme si hlídali výsledek a navyšovali skóre,“ řekl domácí kouč Václav Adam. „Do každého zápasu chceme dát vše. Nastupujeme v pozici favorita a soupeři se na nás chtějí vytáhnout, takže si nemůžeme tak vysoké vítězství moc připouštět k tělu a připravíme se na Písek jako na každého jiného soupeře,“ dodal.

„Po první třetině jsme prohrávali 3:1. Povedlo se nám vstřelit kontaktní gól, ale pak nám domácí ujeli a odskočili na 4:2. Výsledkem chvilkové nepozornosti byly další tři branky, Brodu pak vycházelo úplně všechno, my jsme naopak hráli ve velké křeči. Musíme na debakl hodně rychle zapomenout a připravit se na sobotní zápas,“ poznamenal trenér Pelhřimova Jan Dvořák.

Branky a nahrávky: 8. Endál (T. Semrád, Milfait), 8. Šuhaj (Milfait, Voříšek), 19. Třetina (Vašíček), 26. Voříšek (Milfait, Vala), 26. Kříž (Kozlík, Přidal), 27. Endál (Třetina, Přidal), 27. Voříšek (Milfait, Šuhaj), 36. Přidal (Kříž, Kozlík), 39. Milfait (TS), 40. Beneš (Kuchta, Vala), 42. Milfait (Voříšek, Vala), 49. Voříšek (Vašíček, Milfait), 53. Ludvík (Kuchta, T. Semrád), 59. Kozlík (Endál, Voříšek) – 15. Martin Hadrava (Mejzlík), 22. Martin Hadrava, 48. Vysloužil (Plachý). Rozhodčí: Zdeněk Pokorný – Petr Křivohlavý, Martin Klouda. Vyloučení: 3:4, navíc Milfait – Vysloužil (oba 5 + do konce utkání). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 706. Třetiny: 3:1, 7:1, 4:1. H. Brod: Novák – T. Semrád, Vašíček, Vala, Kulhánek, Kříž, Balgalvis, M. Semrád – Endál, Třetina, Přidal, Šuhaj, Milfait, Voříšek, Kozlík, Michálek, Kuchta, Chlubna, Beneš. Pelhřimov: Šoustal – F. Kasalý, Kohút, Hájek, Srdínko, Port, Kubát, Kalenda, Rudy – Marek, Oščádal, Plachý, Kopic, Vysloužil, Kaminsky, Votápek, Šulák, M. Hadrava, Mejzlík.

M. BUDĚJOVICE – NYMBURK 4:8

Utkání příliš hokejové krásy nepobralo a k vidění byla řada nepřesností na obou stranách. Východočeši však byli posíleni výhrou nad havlíčkobrodskými Bruslaři z minulého kola. Žihadla se sice ujala vedení jako první, ale hosté zápas dvěma využitými přesilovkami otočila ještě do přestávky. Nymburk po změně stran náskok zvýšil a ve třetí třetině zápas bez problémů dotáhl do vítězného konce. „Hráči dělali hrozně moc chyb a měli jsme spoustu vyloučení. Soupeř vyhrál zcela zaslouženě,“ uznal trenér Žihadel Augustin Žák.

Branky a nahrávky: 15. Horký (Čermák, st.), 26. Mikeš (Horký, st.), 34. J. Bulín, 41. Čermák (Mikeš, Horký) – 15. Kříž (Stehlík, Arnošt), 17. Smejkal (Hierman, Kříž), 23. Stehlík (Arnošt, Smejkal), 25. Stehlík (Smejkal), 26. Bičiště (Maršoun), 33. Kříž (Hierman, Eis), 47. Stehlík (Smejkal), 52. Planý (Rittig). Rozhodčí: Vrba – Kleprlík, Roupec. Vyloučení: 7:2, navíc Parris (Nymburk) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 495. Třetiny: 1:2, 2:4, 1:2. M. Budějovice: Brož (25. Čáp) – Čermák, Kabelka, Wasserbauer, Sobotka, Pelikán, Kliment, Peroutka, Pucher ml. – Pucher st., Mikeš, Horký, Rytnauer, Matějka, Lupač, Hačecký, J. Bulín, Juráň, P. Bulín.

KLATOVY – ŽĎÁR N. S. 5:3

Plameny vstoupily do utkání aktivně, už po třech minutách mohl skóre otevřít Vítek. Udeřilo však na druhé straně, když Klatovy dostal tečí do vedení Pacanda. Na vyrovnání se nečekalo dlouho, prakticky vzápětí totiž Štěpánek využil nahrávku Vítka – 1:1. Do kabin odcházeli přesto spokojenější domácí, vedení jim přesnou trefou vrátil Uhlík.

V prostředním dějství hráči Žďáru zvýšili svoji aktivitu, za níž byli odměněni krátce po polovině zápasu, šťastným střelcem byl Vítek. Ve 37. minutě ovšem poslal potřetí Klatovy do vedení Uhlík. Také na tento gól dokázaly Plameny odpovědět, střelou pod horní tyč svojí druhou brankou v utkání vyrovnal ve 46. minutě Vítek. Rozhodnutí přinesla 57. minuta. V rozmezí 51 vteřin se dvakrát prosadil Klatovský Rubner a rozhodl tak o tom, že Plameny i potřetí ze sebou vyšly bodově naprázdno.

„Určitě jsme nebyli horším týmem, minimálně bod jsme si zasloužili. Bohužel se nám gólově prosazuje pouze první útok, je potřeba, aby se k němu přidaly také ostatní formace,“ řekl po utkání asistent trenéra Žďáru Radovan Biegl.

Branky a nahrávky: 5. Pacanda (Walter, Roubal), 17. Uhlík (Pacanda), 37. Uhlík (Roubal), 57. Rubner (Pour, Vavřička), 57. Rubner (Pour) – 6. Štěpánek (Vítek), 33. Vítek (Štěpánek), 46. Vítek (Kunstmüller, Štěpánek). Rozhodčí: Malota – Sedláček, Rubáš. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Třetiny: 2:1, 1:1, 2:1. Žďár n. S.: Sláma – Pleva, Lojek, Staněk, Marek, Sedláček, Kolda – Štěpánek, Vítek, Kunst-müller, Gregar, Bureš, Jícha, Beneš, Střecha, Krupka.
Ostatní výsledky 8. kola: DS České Budějovice – Písek 3:4 sn, Tábor Kolín 2:3 pp.

 1. HAVL. BROD 8 6 0 1 1 54:20 19
 2. Tábor 8 6 0 1 1 34:23 19
 3. ŽĎÁR N. S. 8 4 1 0 3 31:30 14
 4. Klatovy 8 3 2 0 3 30:37 13
 5. M. BUDĚJ. 8 3 1 0 4 38:35 11
 6. Č. Budějovice 8 3 0 2 3 34:33 11
 7. Nymburk 8 2 1 3 2 22:27 11
 8. Písek 8 2 1 1 4 23:33 9