Příprava zúčastněných reprezentací tak začíná nabírat na obrátkách. Nejinak je tomu i u českého a slovenského výběru, které se střetnou ve čtvrtek a pátek v rámci Euro Hockey Challenge na jihlavském zimním stadionu.

Český národní tým má za sebou už dva přípravné duely v Norsku. V obou zvítězil a neinkasoval ani branku (4:0, 1:0). Nyní jej tedy čekají dva domácí duely se Slovenskem.

Trenér Vladimír Růžička pracuje s týmem už čtvrtý týden. A opět v nominaci došlo k dílčím změnám. Někteří hráči z kempu vypadávají, jiní se postupně přidávají. Nejnověji obránce Michal Kempný a útočník Michal Birner.

Boj o dres graduje

Další kvalitní jména rozšíří kádr až po jihlavských duelech, což je i případ jednoho z nejočekávanějších hráčů, křídelníka Vladimíra Sobotky. „Dobrých hráčů máme dost, hlavně v útoku. Sestavu budeme dávat postupně dohromady," věří Růžička. „Proti Slovákům nastoupí většina kluků, volno ještě dostane Vláďa Sobotka a zřejmě i Petr Koukal," dodal kouč.

Ten sice hovoří o kvalitě týmu, přesto vyhlíží i další posily. Spolu se Sobotkou a Koukalem se po neděli k týmu připojí Alexandr Salák, Adam Polášek, Michal Vondrka a Jan Buchtele. Poté už se bude jen čekat na finalisty tuzemské extraligy a případné posily z NHL. „Povoláme Kubu Klepiše a Rosťu Kleslu z Třince, v Litvínově hraje Martin Ručinský. Ve hře je i brankář Pavel Francouz," vypočítává Růžička, který sleduje také KHL.

Pro hráče, kteří nastoupí v Jihlavě proti Slovákům, tak jde, obrazně řečeno, už opravdu o reprezentační hokejový život. „Je to příprava, každý bojuje o nominaci, chce si říci o mistrovství světa. Aspoň pro mě to budou hodně důležité zápasy," uvedl za všechny pro server hokej.cz obránce Komety Michal Kempný.

Čtvrteční utkání se Slovenskem začíná v sedmnáct hodin a zbývající vstupenky budou k dispozici na pokladnách Horáckého zimního stadionu.

Pro fanoušky je to jedinečná příležitost vidět v akci český reprezentační tým, který se v Jihlavě představí poprvé v historii. V minulosti zde hrál své přípravné zápasy tehdejší výběr Československa a vždy dokázal zvítězit. Jak úspěšní budou jejich současní nástupci?

Repre v Jihlavě
12. ledna 1971, přátelsky
ČESKOSLOVENSKO – NDR    7:2 (3:1, 3:1, 1:0)
19. ledna 1984, přátelsky
ČESKOSLOVENSKO – Finsko  10:4 (0:1, 6:0, 4:3)
3. září 1986, přátelsky
ČESKOSLOVENSKO – Švédsko  6:3 (1:0, 1:2, 4:1)
Bilance: 3  3 – 0 – 0 23:9