Sebevědomí mají, i když to dlouhou dobu vypadalo všelijak. „Zvedlo se to i herně. Po té sérii porážek si to začíná sedat. I systém se zabíhá. Asi to chtělo více času. Šlo to nahoru a bylo to vidět i na bodech,“ poukazuje Karel Nekvasil na povedený závěr základní části, díky kterému sesadili na poslední místo tabulky skupiny C Žďár nad Sázavou.

Tato část je už ale pasé. V pátek začíná nová. První dějství nadstavby bude velmi zásadní. Duklu, protože skončila až pátá, čekají boje ve skupině B, kde bude dohromady dvanáct celků. Tedy ty týmy, které skončily ve všech čtyřech základních skupinách na 4. až 6. místě. A ty se střetnou každý s každým dvoukolově, což bude dohromady 22 zápasů. „Budou tam týmy, které jsme letos neviděli, takže to čtení bude složité. Tady jsme trochu věděli, co čekat, v tom to bude jiné,“ říká kouč Jihlavy.

Jasno ovšem má v tom, kde by na konci tohoto dějství svůj tým rád viděl. „My tam jdeme s tím, že se chceme posunout do té horní skupiny,“ tvrdí Nekvasil. A to by znamenalo, že by jihlavští hokejisté museli skončit v nadstavbové skupině B do čtvrtého místa. „Bodově jsme to vylepšili, je tam jen pět bodů, abychom se dostali nahoru a myslím, že nemá cenu se teď bavit o záchranářských povinnostech. My jsme se zvedli a chceme do play-off,“ dodává.

Celky, které skončí na 5. až 8. místě si to ve zbytku sezony už jen rozdají o konečné umístění. Kvarteto, které tabulku uzavře, ještě sehraje nevyzpytatelnou baráž. 

Program nadstavby – čtvrtek 29. 11.: Chomutov – Dukla Jihlava (17.30), sobota 1. 12.: Karlovy Vary – Dukla Jihlava (11.00).