Z krajského hokejového svazu ale zní jasně. „My bychom tu soutěž chtěli popotáhnout do konce dubna, aby se alespoň něco odehrálo,“ reaguje jeden z členů sportovně technické komise krajského hokejového svazu František Čermák. „Ale možná se stane i to, že to bude kopírovat druhou ligu. Když se to během ledna nerozběhne, bude asi návrh to ukončit jako ve většině sportů. Je to bohužel tvrdá realita a každopádně by to byla škoda.“

Ilustrační foto
Spor o jaderné úložiště na Vysočině: Stojíme na straně obcí, tvrdí vedení kraje

To je však až krajní varianta. Všichni se pokusí najít cestu, jak si ještě sezonu prodloužit. „Před Vánoci bylo sezení a kluby se shodly, že i za cenu nového rozlosování hrát chtějí. Z tříkolového systému by se nejspíš udělal dvoukolový, i když ani na ten už to v tuto chvíli nevypadá. Řešilo se i co s play-off. Uvidíme, jak se situace vyvine a během ledna si řekneme, jestli do nějakých variant půjdeme,“ doplňuje.

Čermák však také připomenul, že i kdyby se sezona dohrála, bude to kluby „bolet“. „Když se bude hrát bez diváků, je to velký problém. Já říkám, že hrajeme divadlo pro lidi, a ti za to zaplatí a my za to žijeme,“ poukázal zároveň předseda hokejového SK Telč, že finanční ztráty budou nemalé.

Bezdomovec Luděk Dvořák před jihlavským soudem
Bezdomovec v Jihlavě ukradl syrečky. Půjde na dva roky do vězení

Nemluvě o tom, že samotní hokejisté by v případě rozvolnění a rychlého restartu šli do zápasů bez přípravy. „Netrénujeme, více méně je zimák uzavřený a čekáme, až padne nějaké rozhodnutí. Trenéři hráčům řekli, ať se udržují individuálně a dělají si věci, co potřebují. Co vím, tak někteří, když to ještě šlo, jezdili na kole, běhali. Ale jak nemůžete být ani venku ve více lidech, není to ono,“ dodává František Čermák.