V duelu s Vítkovicemi sice vedli, po dvou třetinách ale byli na koni hosté. Dukla ale pokořila soupeře ve třetí dvacetiminutovce třemi brankami a slaví zisk dalších tří bodů.

Tenhle zápas naprosto úžasně gradoval. První část byla hodně ospalá, zaujala výrazně až poslední tříminutovka, ve které Jihlavští třikrát zahrozili ze své levé strany. Nejprve Čachotský vyřešil brejk tří na jednoho střelou z levého křídla, ale puk mířil hodně vysoko nad branku.

Takřka vzápětí pokus Anděla ze stejné pozice zblokoval hostující obránce. V poslední minutě potom do třetice z levé strany pálil Macík, jenže i pro něj byla branka malá. „V první třetině jsme byli aktivní, bohužel nám tam nenapadaly góly,“ litoval domácí asistent František Zeman.

Druhá třetina začala podstatně živěji. Vítkovičtí zrychlili pohyb a zle zatápěli Škarkovi. Jihlavský talent ale odolával. Domácí se nechtěli nechat zahanbit, také usilovně prověřovali Batošáka, a byla to nakonec Dukla, která otevřela skóre.

Po oblíbeném levém křídle ujel Michal Hlinka a tvrdou ránou od modré rozjásal stadion.

Hokejové utkání Tipsport extraligy v ledním hokeji mezi HC Dynamo Pardubice (červenobílém) a HC Dukla Jihlava  (ve žlutém)) v pardudubické Tipsport areně.
Nováček zaspal úvod, obrana Dukly byla až příliš prostupná

Vedení ale do druhé pauzy pro sebe urvali Vítkovičtí. Poté, co Dukla nevyužila dvacetisekundovou přesilovku pět na tři, dorážel po sérii zmatků v jihlavské obraně do prázdné domácí svatyně Rostislav Olesz. A aby bylo domácím ještě hůře, v přesilovce tečoval střelu od modré znovu Olesz – 1:2. „Dukla nás svým stylem hry nepřekvapila, přesto v první třetině nám její hra dělala problémy,“ glosoval dění trenér hostů Jakub Petr. „Ve druhé části jsme se zlepšili, předvedli solidní výkon a po zásluze šli do vedení.“

Režie třetí třetiny tak byla jasně daná. „V kabině jsme z hráčů cítili sílu a odhodlání se o výsledek porvat,“ prozradil Zeman.

Nabuzení domácí opravdu zatlačili soupeře před jejich gólmana a zle mu zatápěli. Především při skvělé přesilovce během vyloučení Výtiska. V té době poskakoval puk po brankové čáře, zazvonila pravá tyčka, Bartošák byl v jednom ohni střel.

Nápor Dukly pokračoval, až Skořepa dorazil zblokovanou Suchánkovu střelu a konečně vyrovnal.

V hektickém závěru rozhodl Seman, který po brejku prostřelil Bartošáka, a vše pojistil střelou do prázdné branky Hubáček. „Za třetí třetinu jsme si body nezasloužili,“ uznal Petr.

JIHLAVA – VÍTKOVICE 4:2

Branky a nahrávky: 25. Hlinka, 48. Skořepa (Suchánek), 58. Seman (Žálčík, de la Rose), 60. Hubáček (Jiránek, Bryhnisveen) – 37. Olesz (Stránský), 40. Olesz (Květoň). Rozhodčí: Pražák, Souček – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 3 944. Třetiny: 0:0, 1:2, 3:0.

Jihlava: Škarek – de la Rose, Suchánek, Šidlík, Půža, Bryhnisveen, Ulrych, Váňa – Jiránek, Skořepa, Macík – Rys, Čachotský, Kubalík – Anděl, Hlinka, Žálčík – Seman, Hubáček, Protasenja.

Vítkovice: Bartošák – Hrbas, Baranka, Sloboda, Klok, Trška, Výtisk, Puzič – Tybor, Roman, Květoň – Dej, Lev, Olesz – Szturc, Stránský, Kucsera – Zdráhal, Kolouch, Kurovský.