Den D. Hokejové derby rozjetých soků

Jihlava, Třebíč - V sobotních generálkách si rivalové zastříleli. Dukla vyprášila Kadaň sedmi zásahy, Třebíč dala Mostu gólů šest.

16.11.2015

V prvním letošním vzájemném utkání vyhrála na svém ledě Dukla nad Třebíčí těsně o gól.Foto: Deník/Libor Plíhal

Tohle derby láká! Druhý versus pátý. Rozjeté mančafty. Boj o Vysočinu. Dnešní prvoligové hokejové derby mezi Horáckou Slavií Třebíč a jihlavskou Duklou bude mít zcela jistě grády. Nejen rivalitou v ochozech, ale nepochybně také svojí sportovní kvalitou.

Vždyť oba dnešní soupeři podávají v posledním období kvalitní výkony, které se odrážejí na jejich bodovém kontě i tabulkovém postavení.

Lépe se do soutěže rozjela Třebíč, ale v prvním derby sezony se chytila Jihlava. Od utkání, ve kterém doma zásluhou povedené první třetiny zvítězila těsně 2:1, je k nezastavení. Ze třinácti utkání (včetně zmíněného derby) nebodovala jen dvakrát. To ji posunulo v tabulce na druhou pozici, na které setrvá i po derby. Bez ohledu na jeho výsledek.

Horácká Slavia naopak po derby začala trošku klopýtat, ale nyní už opět šlape na plné obrátky. Bodovala v šesti posledních zápasech, o výhru na nájezdy nad Českými Budějovicemi je patrně obrali rozhodčí. Pátá příčka, kontakt s čelem tabulky i mírný náskok na zbytek prvoligového pelotonu znamenají, že v týmu zavládla pohoda.

Tu ostatně Horáci demonstrovali v sobotu, když s přehledem vyhráli na ledě předposledního Mostu 6:2. To ještě umocnilo očekávání jejich příznivců před derby s Duklou.

Jihlavští sice předevčírem doma natáhli vítěznou šňůru na pět zápasů, ale notně se natrápili. Proti silné Kadani jim nestačil rychlý nástup, kdy během 124 vteřin vsítili tři branky, ani vedení 5:2 po dvou třetinách. Konečné vítězství 7:5 však bylo, podobně jako předchozí skalp pražské Slavie, ubojované a posiluje sebevědomí týmu. „Ale v Třebíči musíme podat lepší výkon," citoval web Dukly slova kanonýra týmu Filipa Semana. „Musíme se na ten zápas dobře připravit."

Třebíčští si prošli v říjnu menší krizí, v níž se jim nedařilo především v domácích zápasech.

V posledních třech ale bodovali a věří si i na Duklu. „Doma nám to sice tolik nešlo, ale tým se už postupně sehrál, stmelili jsme se a hrajeme, myslím, pohledný hokej," uvedl pro Deník nejzkušenější hráč a kapitán Horácké Slavie Rostislav Malena. „Věřím, že to potvrdíme i proti Dukle."

Aktuální dobrá forma obou celků je podle Maleny, odchovance Třebíče, který však osm sezon odehrál v dresu Jihlavy, tím nejlepším lákadlem pro fanoušky. „Jsem přesvědčen, že to bude kvalitní derby z obou stran. Očekávám plný dům, bouřlivou kulisu a pochopitelně věřím v naše vítězství."

Autor: Karel Líbal

16.11.2015 VSTUP DO DISKUSE

Silnice u Štoků je kvůli nehodě neprůjezdná

Videosouhrn Deníku – pondělí 15. ledna 2018

Vylovení, odbahnění, vysušení a 4,3 promile v krvi: podívejte se na videa dne

Příbuzný pomluvil učitelku. Kvůli skazkám od prababičky

Jihlava – Historky od prababičky a dalších příbuzných staré několik let přiměly čtyřiačtyřicetiletého Radka Knichala z Uherského Hradiště k tomu, aby udal svou příbuznou, která pracuje jako učitelka na gymnáziu v Jihlavě, že je špatnou kantorkou.

Na Vysočině je chřipka, lékaři nahlásili první tři případy

Vysočina – Na Vysočině byly v uplynulém týdnu zaznamenány první tři případy onemocnění chřipkou v současné chřipkové sezoně. Akutních respiračních onemocnění přibylo pouze sedm procent, plošná nemocnost je nadále nízká.

Dukla v Boleslavi prohrála na nájezdy

Jihlava, Mladá Boleslav - Na páteční vítězství 3:2 v prodloužení v Olomouci Dukla tentokrát navázat nedokázala. Ve 40. kole extraligy svítil na ukazateli skóre po šedesáti minutách také stav 2:2, ale tentokrát měl závěr utkání jiný konec. Dospělo do samostatných nájezdů a v nich měli navrch hokejisté z města automobilů.