Ještě důležitější,než jindy. Šest kol před koncem základní části je na programu další derby dvou velkých rivalů. Do havlíčko- brodské Kotliny dnes zavítá Jihlava a je na co se těšit. Oba týmy spolu totiž bojují o šesté místo. To momentálně okupuje Dukla, ale jenom díky lepšímu skóre.

Není proto divu, že z obou táborů zní bojovné hlasy. „Je to souboj o šest bodů. A my určitě chceme vyhrát," netají brodský trenér Jiří Rech. „Řekl bych, že oba týmy už mají play off prakticky jisté. Teď jde o šesté místo a my se na něj chceme dostat. Potřebujeme vyhrát, abychom Jihlavě odskočili, protože ona má v závěru oproti nám o trochu lehčí soupeře. I když kolikrát se hraje lépe s týmy ze špičky tabulky než s těmi posledními," zamýšlí se.

Podobně mluví i jihlavský obránce Jiří Dobrovolný: „Věřím, že vyhrajeme. Každý zápas je pro nás v tuto chvíli důležitý a doufám, že se budeme radovat."

Ani jeden z týmů v tomto okamžiku neoplývá oslnivou formou. Jihlava po třech porážkách dokázala ve středu vyhrát nad Berounem 6:3, její výkon však měl k ideálu daleko. Rebelové se sice po Novém roce nadechli k sérii sedmi výher, tu však nyní zkalily porážky s Benátkami nad Jizerou a v Kadani. „Věřím, že derby nás vyhecuje, půjdeme do něj ne na sto, ale sto dvacet procent a nedáme Jihlavě ani kousek ledu zadarmo. Snad ty poslední nepovedené zápasy hodíme za hlavu," konstatuje Rech.

Ten v letošní sezoně, poté, co přebral tým po odvolaném Karlu Dvořákovi, zažil už dva souboje s rivalem z krajského města, dvakrát však odcházel poražen. „Věřím, že konečně vyhrajeme. Jihlava určitě opět přijede s dobrou obranou a velkým důrazem kolem brány. Opět budeme muset ten jejich val překonávat," uvědomuje si Rech. „My se musíme snažit co nejvíce střílet a být důrazní v předbrankovém prostoru," dodává.

Jihlavu v posledních zápasech trápila velká marodka a hodně prostoru dostali její mladí a talentovaní hráči. Pro většinu z nich tak bude derby pořádně ostrou zatěžkávací zkouškou. „V Brodě to určitě bude výborné utkání a mladí kluci, kteří teď v našem týmu dostávají šanci, tam uvidí, co to je, hrát před vyprodaným zimákem. Bude to pro ně velký zážitek," tvrdí Dobrovolný.

Na rozdíl od Dukly by měl být tým Rebelů kompletní. „Všichni jsou k dispozici," pochvaluje si Rech.

Horácké Slavii se poslední dva zápasy velmi povedly. Po výhře v Mladé Boleslavi doma rozstřílela i poslední Písek a na tři body si dělá zálusk i dnes, kdy zajíždí na led předposledního Berouna. Souboj s Medvědy je pro třebíčské hokejisty o to důležitější, že na dálku stále bojují s Kadaní o páté místo. Podaří se Horákům dvoubodový náskok Severočechů zredukovat?