Tuhá řež. Na tu se mohou těšit všichni hokejoví fanoušci z Vysočiny ve 47. kole první ligy. Zápas mezi domácím Havlíčkovým Brodem a Jihlavou totiž hodně napoví o tom, který tým obsadí konečné třetí místo.

Rebelové jdou do utkání v určité psychické výhodě. Vyhráli totiž čtyři duely v řadě a na Duklu ztrácí už jen čtyři body. V sobotním souboji s Berounem se ale pořádně nadřeli. Předposlední tým držel s mužstvem Jiřího Mičky dlouho krok a o tříbodovém zisku rozhodl až pět minut před koncem Štěpánek. „Herní převahu měl ve druhé a třetí třetině Beroun, ale nebyl důrazný v koncovce. Naopak nám se podařilo dát gól a pak už jsme si to pohlídali," oddechl si šéf brodské střídačky.

To Jihlava o body naopak v závěru přišla. V utkání s Českými Budějovicemi sice sahala po remíze, nakonec však zůstala po zásahu Pajiče čtyřicet sekund před sirénou s prázdnýma rukama. „Vítězství si zasloužili, protože předvedli lepší výkon než my a chtěli víc," uznal po zápase útočník Martin Kuřítko.

Teď už se ale všichni soustředí na nadcházející klání, ve kterém půjde o víc než jen o prestiž. „Těšíme se hodně. Měli jsme v poslední době dobré výsledky, tak věřím, že nás přijdou podpořit i diváci a bude dobrá atmosféra," hlásil Mička. „Zároveň to pro nás bude už i taková příprava před play-off," doplnil.

V Kotlině touží domácí Dukle pořádně zatopit. Rádi by to totiž ještě v závěru sezony v boji o třetí místo prohnali. „Doufám, že budeme hrát tak, abychom vyhráli. Chceme se dotáhnout na Jihlavu," netajil brodský stratég.

Po výhře touží oba

Podobně bojovné hlasy ale zaznívají i z tábora soupeře. Ten zase pochopitelně nechce v závěru základní části žádné drama připustit. „Půjdeme do toho naplno. Chceme Brod porazit. Musíme do toho dát všechno a snad to vyjde," nechal se slyšet Martin Kuřítko.

V soubojích obou rivalů letos doposud vyhrával tým, který neměl v utkáních herně navrch. Dvakrát zvítězili Rebelové, jednou se radovala Dukla. „V prvních dvou zápasech jsme nebyli lepším soupeřem, ale vyhráli jsme. Naopak ve třetím zápase jsme byli lepší, ale prohráli jsme. Uvidíme, jak to bude tentokrát," uzavřel Mička.

Úvodní buly bude v Kotlině vhozeno tradičně v o půl šesté.