Šlágrem osmého kola první hokejové ligy je zcela určitě třeskuté krajské derby mezi Duklou Jihlava a havlíčkobrodskými Rebely. Kromě pochopitelné touhy po skalpu odvěkého rivala budou chtít oba celky zapomenout na porážky v pondělním kole.

V posledním kole i v dosavadním průběhu soutěže si vede lépe Dukla. V tabulce je o šest příček výše, konto má o pět bodů bohatší.

V Českých Budějovicích urvala Jihlava bod po bezbrankové remíze v základní hrací době, druhý však v prodloužení pustila domácím. „Nehráli jsme špatně, ale trápíme se v koncovce," uvedl po utkání trenér Jihlavy Petr Vlk.

V posledním domácím utkání sice Dukla nastřílela Olomouci pět branek, ale v Mladé Boleslavi i Českých Budějovicích vyšla střelecky zcela naprázdno.

S takovouto produktivitou by ve středu těžko Havlíčkovu Brodu oplatila dvě letní porážky z Regionálního poháru (1:3, 1:2). „Šancí jsme měli dost, nastřelili jsme tyčku a břevno," vzdychal po utkání kapitán Tomáš Čachotský. „Na vítěznou vlnu musíme najet znovu v derby," velí naopak další zkušený hráč, gólman Lukáš Sáblík.

Těší se na atmosféru

Rebelové byli naopak už sedmým celkem, který skončil rozdrásán drápy Berounských Medvědů. Pro domácí o to hořčejší neúspěch, že soupeře trénuje exbrodský kouč. „Co mám říci. Já tady byl pět let a ve středu sorry," smál se po utkání Petr Novák. „Kluci hráli tak, jak jsou zvyklí. Dostali šanci, jsou mladí a makali. Máme sedm výher a jsme strašně spokojeni," dodal trenér neporaženého prvoligového lídra Novák.

Z brodské šatny naopak prýštila po skončení duelu zloba na hlavního arbitra Mertla. Ten chyboval hlavně při vyloučení Chlubny pro mnoho hráčů na ledě, ale vyloučený hráč v tom čase na ledě vůbec nebyl. „Bylo to nervózní utkání. Přispěl tomu i pan rozhodčí. Beroun je na vítězné vlně, my jsme si ve středu body nezasloužili," řekl domácí asistent trenéra Richard Cachnín. „Když rozhodčí vyloučí domácího hráče, který nebyl na ledě za příliš mnoho hráčů na ledě, tak je to prostě blbý, a navíc dá i nám trest," přidal se s kritikou také Petr Novák.

Zaváhání doma s Berounem budou chtít Rebelové odčinit ve středu. Na Horácký zimní stadion se těší ještě vloni hráč Dukly Roman Maliník. „Těším se jako na každé derby. Snad bude plný barák lidí," věří třiadvacetiletý útočník Rebelů.