První mač s rakouským soupeřem nabídl velmi dobrý hokej. První třetina patřila hostům, kteří se v rozmezí 13. a 17. minuty trefili hned třikrát. „V první třetině jsme byli trochu zaskočení. Tenhle ročník loni odehrál se Salcburkem čtyři zápasy a všechny prohrál, to se na tom podepsalo,“ míní kouč Dukly Karel Nekvasil.

Jeho týmu pomohla přestávka. Po ní měl navrch a zaslouženě se dostal díky Valovi a Piglovi do kontaktu. „Druhou třetinu jsme odehráli výborně, tlačili jsme je a dokázali to stáhnout na 2:3. Ale my jsme na dva góly potřebovali šestnáct střel, oni na dvě branky jen čtyři, takže to bylo znovu o tři góly,“ poukazuje Nekvasil na trefy Harnische a Peterky, které sebraly Dukle vítr z plachet.

„Ve třetí už byly hlavy dole, protože nám zase odskočili, a navíc v takovém tempu, ve kterém jsme odehráli druhou třetinu, nejde hrát celý zápas,“ doplňuje kouč. Dukla nakonec prohrála vysoko 2:7, ale díky úspěšnému prodloužení a gólu Piskače získala alespoň bod navíc.

Spravit chuť si měla v sobotu. Derby s nováčkem ze Žďáru bylo vhodnou příležitostí. Jenže rival měl větší chuť. „První dvě třetiny v naší hře nebylo nic, žádné nasazení, bruslení, osobní souboje,“ zlobil se Karel Nekvasil, že hosté měli cestu ke třem bodům celkem snadnou. Pasivitu Dukly potrestali během čtyřiceti minut pěti góly. Domácí skórovali jen jednou. „V poslední třetině se to trochu zlepšilo, ale to už bylo o výsledku rozhodnuto,“ krčil rameny kouč jihlavských juniorů, kteří prohráli 3:5. „Nechci dělat závěry z jednoho zápasu, nevyšel celému týmu, ale musíme se vrátit k tomu, co slavilo úspěch v Budějovicích. Týmová hra, obětavost, to je ta cesta,“ má jasno Nekvasil.