Naposledy se jí to povedlo 23. ledna 2010, kdy vyhrála 4:2. Na tento výsledek dokázala navázat až ve středu, kdy po výborném výkonu vyloupila halu Horácké Slavie 5:1.

Že od posledního vítězství uplynulo hodně času, potvrdil i asistent trenéra Vlka Patrik Augusta. „Už si ani nepamatuji, kdy jsme tu naposled vyhráli," prohlásil s úsměvem na tiskové konferenci.

Jihlavské vítězství se ale rozhodně nerodilo tak lehce, jak by se mohlo zdát. Horácká Slavia totiž do utkání vstoupila velmi aktivně a v prvních minutách hosté nevěděli, kam dříve skočit. Z této aktivity vyplynul také první gól, který dokázal vstřelit Tomáš Vondráček. Potom ale domácí obránci začali vyrábět neuvěřitelné hrubky, které Jihlavu dostaly na koně.

„Měli jsme před utkáním úplně jiné představy. Prvních deset minut jsme hráli dobře. Bohužel hráči si asi mysleli, že takhle to půjde pořád. Pak přišla fatální chyba, která Jihlavu nastartovala. Dala gól a první třetinu už dohrála aktivně," zlobil se domácí kouč Kamil Pokorný.

Převahu si udrželi

Převahu si Jihlava přenesla i do druhé části a dá se říci, že si ji udržela až do závěrečné sirény. Hodně jí k tomu pomohla nedisciplinovanost Horácké Slavie, která hostům nabídla sedm přesilovek, z nichž hned tři byly potrestány. „Od druhé třetiny jsme tahali za kratší provaz. Byli jsme pod tlakem, a měli jsme nesmyslná vyloučení. Nesmí se stávat, abychom faulovali v útočném pásmu," uvědomoval si chyby svých svěřenců třebíčský stratég.

Samozřejmě úplně jiná nálada vládla v opačném táboře. „Podali jsme velice dobrý výkon a od druhé třetiny jsme byli lepším týmem. Dobře jsme se pohybovali a měli jsme spoustu šancí, které nám domácí brankář pochytal. Ale ve třetí třetině nám to tam napadalo," pochvaloval si Augusta.

Mladíci podlehli atmosféře

Horácká Slavia tak prohrála už čtvrtý zápas v řadě, navíc ji v nich velmi trápila produktivita. Vždyť se jí povedlo vstřelit pouhé dvě branky. A domácí lodivod Pokorný přiznal, že se na hráčích momentální nepohoda projevila: „Asi to bylo v hlavách hráčů. Na některých jsem viděl, že trochu podlehli atmosféře. Prvních deset minut hráli výborně, ale pak úplně odešli. Přišla neskutečná chyba, kdy jsme si to hodili sami na bránu, a od té doby jako kdyby se za námi zavřely dveře. A už jsme z nich nevylezli."

Na jednom se ale oba trenéři shodli. Téměř třítisícová návštěva vykreslila derby perfektní kulisu. „Bylo to parádní. V takovém derby musí být pro kluky radost hrát, a ještě větší radost je vyhrát," chválil fanoušky Augusta, kterého doplnil i jeho kolega: „Diváků bylo hodně, což bylo výborné. Ale my jsme jim nic nenabídli a o to větší je zklamání. Kdybychom hráli dobře, tak třeba mohla být atmosféra ještě lepší, ale my jsme lidi svým výkonem prakticky umlčeli a myslím si, že si to nezasloužili. Hráči v sobě měli mít více obětavosti, a ne takhle složit zbraně."