V Kladně se hrálo od začátku velmi opatrně, více ze hry však měli hosté. Ti se také zaslouženě dostali do vedení. V patnácté minutě chyboval na na útočné modré Repe, kotouč mu ukradl Lukáš Anděl a své sólo zakončil efektním bekhendem mezi Cikánkovy betony.

Aktivita pro druhé dějství se tak přesunula na domácí hole, a Rytíři se také poměrně lacino dostali k vyrovnání. V polovině utkání propadlo za Kořenáře, kterému clonil ve výhledu hlouček hráčů, lehké nahození Lenďáka z dálky od mantinelu - 1:1.

Hokejbal ilustrační foto
Jihlavští hokejbalisté jsou v semifinále

Kvalita hry se zvedla až v závěrečné části, oba protivníci odmítali konec extraligového snu. Smutek do tváří střelcům ale vrývali svými skvělými výkony gólmani Cikánek a Kořenář. Unavené štěstí nakonec sedlo na jihlavské hole. Z levé strany tvrdě vypálil Straka, Cikánek kotouč jen vyrazil, a pohotový Diviš jej poslal za jeho záda.

Výhra Dukly znamená, že kladenští hokejisté již přišli o možnost postupu do extraligy. Na její záchranu stále mohou pomýšlet v Jihlavě. Po výhře Litvínova v Karlových Varech v prodloužení však potřebují souhru dvou výsledků.

Litvínov ve veledramatickém zápase přehrál doma Jihlavu 3:2.
Dukla si koledovala o malér. A Litvínov toho náležitě využil

Především musí doma porazit již jistě postupující Energii, a zároveň Litvínov doma proti Kladnu musí získat o bod méně než Dukla.

KLADNO - JIHLAVA 1:2

Branky a nahrávky: 31. Lenďák (Repe, Tůma) - 15. Anděl, 57. Diviš (Straka). Rozhodčí: Hodek, Šír - Frodl, Lhotský. Vyloučení: 2:5, navíc Hořava (K) 10 min. a DU. Bez využití. Diváci: 4 555. Třetiny: 0:1, 1:0, 0:1.

Kladno: Cikánek – Svedlund, Štindl, Zelingr, Kehar, Repe, Lenďák, Matula – Redlich, Kaut, Kružík – Kloz, Kubík, Tůma – M. Hořava, Machač, Zikmund – Strnad, Přikryl, Pekr.

Jihlava: Kořenář – Suchánek, de la Rose, Kajínek, Stříteský, Váňa, Šidlík, Zdráhal – Diviš, Skořepa, Straka – Anděl, Zeman, Čachotský – Seman, Hubáček, Čermák – Rys, Hlinka, Rabbit.