Pětadvacetiletý gólman David Honzík doplatil na brankářský přetlak ve Spartě. V průběhu letošní sezony dostal příležitost v jediném utkání, jeho situace se ještě více zhoršila po příchodu dalšího gólmana do pražského klubu.

Vedení Dukly proto neváhalo a svého bývalého hráče získalo na přestup do svých služeb. „O Davida jsme měli opakovaný zájem už dříve, nikdy to nevyšlo,“ uvedl k přestupu jednatel jihlavského klubu Bedřich Ščerban.

O Honzíkovi služby se ucházeli i jinde. „Byla to akce kulový blesk,“ usmívá se Ščerban. „Sparta nás oslovila, jestli náš zájem trvá. Pak už jsme museli jednat rychle, protože ve hře byly i dva extraligové kluby.“

Rodák z Milevska by mohl zažít v Dukle pikantní start. V sobotu se totiž v Jihlavě představí Slavia Praha, za kterou letos pohostinsky odchytal sedmnáct zápasů. V nich udržel jednou čisté konto a měl úspěšnost zákroků 90,84 %.

Mezi sešívanými příznivci si však mnoho sympatií nezískal, poněvadž v červenobílém dresu nastupoval se svojí maskou vybarvenou sparťanskými symboly. V ní se ostatně objevil v patnáctém kole i na Horáckém zimním stadionu, kde však porážce Slavie 0:3 nezabránil.