Po úterní smolné domácí porážce od Slavie je toto utkání pravděpodobně poslední příležitostí jihlavského celku, jak se vrátit do přímého souboje o postup.

Jihlavští jako první ztratili domácí pevnost a v tabulce se to ihned nepříznivě projevilo. Čtyřbodová ztráta na druhou postupovou příčku osm kol před koncem baráže sice není nedostižná, další domácí zakolísání si už ale svěřenci Petra Vlka nesmí dovolit. „Ztrácíme dost bodů," uznává obránce Jiří Dobrovolný.

Jeho spoluhráč Jan Kolář ale poukazuje právě na dostatečný počet zbývajících zápasů: „Když se nám povedou dva zápasy, můžeme se dostat nahoru a být v tabulce někde úplně jinde."
To však znamená opravdu jediné. Dnes večer zdolat Karlovy Vary. Západočeši nepředvádějí v baráži nejoslnivější výkony, ale v jedné činnosti čtveřici bojujících týmů vévodí. Využili čtyři z devatenácti svých přesilových her, což je více než jedenadvacetiprocentní úspěšnost. Jinými slovy, každou vlastní pátou přesilovku zakončí gólem.

Jihlava proti tomu může postavit stoprocentní úspěšnost v oslabení. Ve Varech, s Litvínovem ani dvakrát se Slavií ani jednou v početní nevýhodě neinkasovala.
V duelu proti Varům ale opět trošku prořídne jihlavská sestava, hosté z Energie budou utkání znovu sledovat jen z tribuny. Přesto touha po výhře za tři body z hráčů Dukly prýští. „Nejsme přece tak slabí, abychom jenom prohrávali," burcuje kapitán Dobrovolný. „V pátek se opět začíná od nuly a věříme, že konečně získáme tři vysněné body.

Energie, která hájí extraligovou příslušnost, se po třetině baráže ocitla mimo postupové příčky. Doma je sice stoprocentní, ale v duelech s Jihlavou i s Litvínovem málem ztratila vedení 3:0. Venku pak celek z Podkrušnohoří prohrál na Slavii i v Litvínově. „I v Jihlavě to bude těžké utkání. Doma budou silnější, než byli u nás," citovala obránce Energie Radima Bičánka agentura ČTK. „Musíme být připraveni od úvodního buly. Čeká nás hodně náročné utkání."