Dukla, dvanáctinásobný tuzemský šampion, přivítá na svém ledě úřadujícího mistra, HC Verva Litvínov. Utkání začíná tradičně v 17.30 hodin.

Souboj mezi Jihlavou a Litvínovem není jenom střetnutím nejčastějšího ligového mistra s tím zatím posledním. Svůj dvanáctý titul, kterým se Dukla osamostatnila na čele historické tabulky od Brna, vybojovala v… Ano, správně. V Litvínově.

To se psal rok 1991 a byli u toho i dva z hlavních strůjců současného tažení Jihlavy. „To už je tak dávno," kroutí hlavou nevěřícně trenér Petr Vlk. „Ale my jsme s nimi hráli v tom roce, kdy jsme se vrátili do extraligy. Takže myslím, že nějaká nostalgie na mě určitě nepadne."

Jednatel Dukly Bedřich Ščerban se těší nejen na aktuální domácí zápas se Severočechy. „Za sebe musím říct, že mně je sympatický litvínovský stadion. Nedávno jsem tam byl na olympiádě dětí a mládeže a kromě toho, že přesunuli střídačky, se tam od té doby nic nezměnilo. V tom je to tam od té doby podobné jako u nás," odlehčuje úsměvným přirovnáním napětí před utkáním.

Když už jsme u stadionu. Na baráž byla z bezpečnostních důvodů snížena kapacita Horáckého zimního stadionu na šest tisíc diváků.
Fanoušci zatím při play-off ochozy zimáku příliš nezaplňovali, což všechny kolem A týmu Dukly mrzí. „To mě také zarazilo," připouští Ščerban. „A musím přiznat, že to vůbec nechápu. Hodně fanoušků pořád volá po tom, že už chtějí vidět nějaký úspěch. Nyní hrajeme extraligovou baráž a naši hráči si zaslouží velkou podporu. Pojďme si to užít a naplňme stadion," vyzývá příznivce Dukly k zaplnění ochozů.

Dnešní protivníci vstoupili do baráže rozdílně. Litvínov, papírově největší favorit baráže, doma porazil Slavii, Jihlavští po boji padli v Karlových Varech. „Od desáté minuty zápasu a ve druhé třetině jsme ale hráli dobře," uvedl pro klubový web mladý jihlavský gólman Jakub Škarek, pro kterého to byla extraligová premiéra.

A byla pořádně těžká. Za necelých devět minut zápasu inkasoval tři branky. Jenže přes tuto sprchu jihlavští hráči naznačili, že budou těžkým protivníkem, a utkání ještě notně zdramatizovali.

Dukla navíc dnes nastoupí proti Vervě posílena o pětici hráčů, kteří ve Varech hrát nemohli. „Když se poučíme z našich chyb, můžeme být každému vyrovnaným soupeřem," domnívá se Škarek. „Proti Litvínovu budeme hrát hokej, který umíme a který nás zdobil celou sezonu. Všichni uděláme maximum pro dobrý výsledek," slibuje brankářská jednička Dukly.

Hokejové menu

Extraliga, baráž, 2. kolo
Dnes od 17.30: JIHLAVA – Litvínov. Od 18.00: Slavia – Karlovy Vary.