V sobotu od 16 hodin se nejprve postavili Karlovým Varům a v neděli v poledne pak změří síly s Kladnem. „Věřím, že kluci se s úvodem popasují dobře,“ prohlásil kouč dorosteneckého týmu.

Je asi zbytečné se ptát, jestli se na novou sezonu těšíte, ale nepřevládá pár hodin před prvním zápasem spíš obava a respekt?

Pro mě i pro kluky začíná úplně nová kapitola. Nikdy předtím extraligu nehráli a je jasné, že máme určitý respekt. Každopádně se ale budeme snažit zvládnout celý ročník co nejlíp.

Takže se nebojíte, že by váš tým byl respektem příliš svázaný…

S klukama se o tom samozřejmě bavíme. Já jsem přesvědčený, že to nebude problém. Oni už loni dokázali, že dokážou tlak ustát. Dá se říct, že půl roku nehráli jinak než pod tlakem, a to jak z naší strany, tak i ze strany fanoušků. Nic jiného než postup od nich nikdo nechtěl. A oni to zvládli.

Zůstalo vám v týmu dost hráčů z loňské sestavy?

Kostra mužstva je v podstatě stejná. Pak přišlo několik kluků z devítky a taky jsme si vytipovali dva hráče v okolí. Ti by pro nás měli být hodně velkým přínosem.

Můžete říct konkrétně, o jaké hráče se jedná?

Podařilo se nám získat Štěpána Zídka ze Žďáru a přišel také Filip Kasalý z Pelhřimova. I když ten je momentálně zraněný, ale zhruba za tři týdny už by se měl zapojit do hry.

V přípravě se vašemu týmu celkem dařilo, pět vítězství, jedna remíza a čtyři porážky. To nezní špatně…

Některé zápasy byly na vysoké úrovni, jiné už míň. Rozhodně jsme kluky nešetřili, trénovali třikrát denně. No a tenhle týden už jsme pochopitelně všechno ladili na víkend.

Začínáte dvakrát doma. Je to pro vás spíš výhoda, nebo nevýhoda?

Musím přiznat, že já bych raději začínal venku. Přeci jenom jsme nováčci, kteří neznají extraligovou atmosféru. Ale znovu říkám, že jsem přesvědčený, že to kluci zvládnou. Věřím, že si nebudou nijak připouštět, že hrajeme proti Karlovým Varům nebo Kladnu.

A jak se vám líbí nový systém soutěže. Hrát se bude nově v pátek a v sobotu…

Myslím, že tenhle systém bude pro kluky lepší. Nejen po té sportovní stránce, ale oni musí také chodit do školy a při zápasech ve čtvrtek a v sobotu byli na můj vkus moc často uvolňováni. Všichni se hokejem živit nebudou a škola je tedy pro ně teď prvořadá.