Ve všech pěti předchozích zápasech rozhodovala závěrečná třetina, a přestože to dlouho vypadalo, že scénář bude stejný i v neděli večer, jihlavský Harkabus takové vyústění odmítl. Gólem dvě minuty před koncem základní hrací doby vyrovnal na 2:2, tím své barvy vysvobodil od konce sezony, a zápas poslal do prodloužení.

To bylo hodně zajímavé, a dlouhé! O větší část zábavy se v první dvacetiminutové nástavbě starali hosté, kterým očividně útěk z hrobníkovy lopaty dodal energii a sebevědomí. Litoměřický Král se však činil a všechny šance Dukly pokryl.

Hráči museli zmobilizovat své síly a šli do prodloužení číslo dva. Mělo být také dvacetiminutové, ale netrvalo ani polovinu stanovené doby. Zasloužil se o to jihlavský Strejček, který si sjel mezi kruhy a nadvakrát překonal Krále. Tím spustil obrovskou radost výběru Dukly, který dál žije!

Chance liga – čtvrtfinále
LITOMĚŘICE – JIHLAVA 2:3p
Branky a nahrávky: 32. Válek (Miškář, Holý), 45. Stehlík – 16. Pekr (Čachotský, Dundáček), 59. Harkabus (Jiránek, Čachotský), 89. Strejček (Jiránek, Illéš). Rozhodčí: Šindel, Zubzanda – Jindra, Kotlík. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Třetiny 0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1. Litoměřice: Král – Marcel, Baláž, Výtisk, Holý, Jebavý, Kremláček, Háva – Svoboda, Miškář, Procházka – Berka, Toman, Válek – Stehlík, Urban, Konečný – Jindra, Jícha, Jánský. Jihlava: Žukov – Černý, Kolář, Dundáček, Strejček, Bilčík, Mareš, Eliáš – Jiránek, Fronk, Illéš – Čachotský, Skořepa, V. Brož – Harkabus, Zadražil, Pekr – Havránek, Lichanec, Juda.
Stav série: 3:3.