Středočeši navíc v neděli na svých internetových stránkách oznámili, že mužský hokej v Kutné Hoře končí definitivně.

Obavy o budoucnost hokeje byly také v Chotěboři a Pelhřimově, ale oba týmy na druholigové mapě zůstávají, stejně jako žďárské Plameny. Souboj Chotěboře a Žďáru nad Sázavou navíc okoření hned první kolo nového ročníku soutěže.

Přestože situace vypadá idylicky, některé další změny ve složení účastníků skupin ale jsou možné. Údajně velké finanční problémy mají některé další kluby, hovoří se nejvíce o Uherském Hradišti a Valašském Meziříčí, v klidu nejsou například ani v Benešově. Šance na vytoužený postup tak stále kyne i Moravským Budějovicím.

V tom případě by zřejmě mohlo dojít i k úpravě složení jednotlivých skupin, především k přesunům účastníků skupin Střed a Východ. „Všech dvaatřicet klubů, které mají právo startu ve druhé lize, přihlášku podalo," uvedl ale pro server hokej.cz šéf druhé ligy Vladimír Schiefner. „Na aktivu se objevila fáma, že některé kluby uvažují o prodeji licence. Došlo tedy k dohodě, že do 16. června musejí všechny kluby závazně prohlásit, že sezonu opravdu zahájí," vysvětlil. Poté bude definitivně schváleno sportovně-technickou komisí složení skupin a rozlosování jednotlivých kol.

Základní část druhé ligy se bude stejně jako v minulé sezoně hrát čtyřkolově. V play off se v každém kole bude hrát na tři vítězná utkání. První kolo je na programu ve dnech 15.-16. září 2012.