Dukla nakročila k rozhodující výhře už v první třetině, když po třech minutách hry udeřil Lukáš Mareš. Dvaadvacetiletý bek propálil hostujícího brankáře Oldřicha Cichoně tvrdou ránou od modré lajny. V úvodním dějství přidal druhou branku zkušený útočník Josef Skořepa, který pohotově zakončil rychlou akci jihlavských hokejistů. Uklidnit domácí příznivce mohl stejný hráč už v 51. minutě, ale z bezprostřední blízkosti našel jen Cichoňův rozklek.

Sokolov se v závěru utkání pokoušel pátý semifinálový zápas ještě zdramatizovat, když víc než čtyři a půl minuty před koncem duelu hráli power-play. Jenže třetí gól Dukly vstřelil do prázdné branky teprve osmnáctiletý forvard Matouš Menšík, jenž korunoval dominantní výkon svého týmu.

Díky sobotnímu vítězství 30:23 se ve čtvrtfinálové sérii play-off ujali házenkáři Zubří (ve žlutých dresech) nad Novým Veselí (v červených dresech) vedení 1:0.
Nepodařený start. V úvodním čtvrtfinále Nové Veselí příliš hladce podlehlo Zubří

Svěřence jihlavského kouče Viktora Ujčíka na domácím stadionu podržel také Maxim Žukov. Ruský gólman udržel nulu, když v zápase pochytal dvacet střel.

Jihlavští hokejisté prohráli se Sokolovem pouze v pátek, když padli na soupeřově ledě 2:4. O šanci na návrat do elitní české soutěže se utkají se Vsetínem, finálová série startuje na jeho stadionu v neděli. O den později pak pokračuje druhým duelem.

Jihlava - Sokolov 3:0
Branky a nahrávky: 3. L. Mareš (Čachotský, Menšík), 9. Skořepa (T. Havránek, Kowalczyk), 59. Menšík.
Rozhodčí: Pilný, Květoň – Jindra, Bohuněk.
Třetiny: 2:0, 0:0, 1:0.
Konečný stav série: 4:1.
Dukla Jihlava: Žukov – Bilčík, L. Mareš, Kowalczyk, Valenta, Kachyňa, A. Dvořák, Chvátal – Čachotský (A), Skořepa (C), T. Havránek – T. Harkabus (A), M. Zadražil, Helt – F. Seman, Menšík, Vítězslav Brož – Peš, M. Juda, P. Čermák. Trenér: Viktor Ujčík.