Kapitáne, v přípravě jste odehráli osm utkání. V nich jste šestkrát zvítězili a jen dvakrát těsně podlehli extraligovému Kladnu. Dá se říci, že jste na sezonu dobře nachystáni?
Já jsem ještě ty zápasy sledoval na tribuně. Ale převážně se mi líbilo, jak kluci hráli. Bylo to přesně to, co trenéři po nás chtějí. Výsledky tomu proto odpovídaly. Věřím, že si to přeneseme i do sezony a budeme tak hrát dál.

NEJVĚTŠÍ KONKURENTI
„Favorité? Určitě Vsetín, ten máme doma v prvním utkání. Potom Poruba, kde budeme hrát druhý zápas, takže si to osaháme hned na začátku a uvidíme. Ale posilovaly i další týmy. Šumperk, Třebíč… Bude to pro fanoušky zajímavá a pro nás těžká sezona.“
Viktor Ujčík, trenér HC Dukla Jihlava

Hovořil jste o svém zdravotním problému. Je už vše v pořádku? Jste na sezonu nachystán?
Ještě nějakou dobu na tribuně zůstanu. Pořád to ještě není ono. Ten problém už není kdovíjak velký, ale je potřeba vše pořádně doléčit. Ještě proto potřebuji klid, zhruba za měsíc zkusím jít na led. Samozřejmě chci jít hrát co nejdřív.

Možná jste proto mohl i lépe sledovat cvrkot v kabině, kde máte letos kromě jiných i posilu z Finska, obránce Antti Kaupillu. Jak se s ním domlouváte?
Já si s ním nepokecám, anglicky moc neumím. (směje se) Ale mladí kluci všichni umí, takže mu překládají. Celkově zapadl Antti dobře.

Hodně se hovoří o tom, že letošní první liga bude hodně náročná. Sestoupit může až pět týmů, takže všichni účastníci mohutně posilovali. Sledoval jste ten mumraj před sezonou?
Určitě jsem to sledoval. Chápu, že nikdo nechce spadnout. I z tohoto důvodu nás opravdu čeká těžká sezona. Doufám proto, že nás diváci po tom roce a půl přijdou podpořit v hojném počtu a budou chodit celou sezonu. Budeme je hodně potřebovat. My se jim pokusíme odvděčit dobrými výkony.

Ščerban: Sestavili jsme dobrý tým
Jihlavští hokejisté mají v nadcházející sezoně nasazenu laťku hodně vysoko. Vždyť je na jaře dělilo jediné vítězství od postupu do extraligy. „Jsem přesvědčen že jsme znovu sestavili dobrý tým, který naváže na loňskou sezonu. V ní jsme hráli atraktivní hokej,“ hodnotí novou soupisku Dukly šéf klubu Bedřich Ščerban.
Během minulého netradičního ročníku museli v Jihlavě (a ne jen tam) řešit urgentní finanční trable. V současnosti je ale Dukla v dobré ekonomické situaci. „Momentálně jsme ve stejné fázi jako v předcovidové minulosti. To znamená, že už na začátku sezony máme ve větší míře rozpočet naplněný. Otazníkem na příjmové straně je zisk ze vstupného. Věřím, že se fanoušci vrátí do ochozů a navážeme na předchozí průměrnou návštěvnost okolo dvou tisíc diváků na zápas. Tímto bych rád i fanoušky pozval na naše zápasy,“ dodal Ščerban.