Bojovná nálada panuje v útrobách Horáckého zimního stadionu. Loňský semifinalista první ligy opět pošilhává po nejvyšších metách. Přestože, podobně jako po sestupu z extraligy, prošla kabinou Dukly poměrně velká vlna odchodů a příchodů. „Máme za sebou nelehké období,“ připouští jednatel Dukly Bedřich Ščerban.

Řada změna byla vynucena skromnější finanční situací pro tento rok. „Vloni jsme mohli i přes sestup sestavit komfortní rozpočet díky smlouvám odchovanců v NHL,“ ohlíží se Ščerban. „Mohli jsme si proto dovolit držet široký kádr. Na letošní sezonu tyto peníze v rozpočtu nejsou, proto musely přijít určité škrty. Kádr je o poznání užší.“

Výpadek z příjmů řešila Dukla s partnery, k jistému navýšení došlo i u vstupného. V Jihlavě věří, že se dočkají, v souvislosti s novým modelem soutěže, i lepší návštěvnosti.

Po základní části totiž přijde na řadu nadstavba, ve které se o nasazení pro play-off v lepší skupině utká osm nejlepších týmů soutěže.

Přibude tak kvalitních a atraktivních duelů ještě před play-off. „Věřím, že tento systém první lize prospěje,“ potvrzuje jeden ze spolupropagátorů změny systému Ščerban. „Zrušení baráže umožňuje v první lize hrát delší dobu, nejsme omezeni datem startu baráže.“

V přípravě odehráli Jihlavané osm zápasů. Jak to tak bývá v přípravě, lepší výsledky a výkony střídaly ty horší. „Jak letní hrubá, tak i herní příprava proběhla podle plánu. Kluci pracovali velice dobře,“ pochvaloval si náročný trenér Petr Vlk. „Zápasy nám ukázaly pozitivní věci, ale i ty opačné. Čeká nás ještě dost práce,“ přiznal kouč.

Cíle před sezonou Dukla opět vyhlásila jednoznačně. „Nemůžeme mít jiný cíl než se poprat o postup,“ zdůrazňuje Ščerban. Trenér Vlk se další velké výzvě nebrání: „Týmu věřím. Má svoji sílu a jsem přesvědčen, že budeme hrát na pozicích, jaké si představujeme.“

Pohodu potvrzují i slova kapitána týmu Josefa Skořepy. „Nálada v šatně je výborná, noví kluci skvěle zapadli. Zatím je to bez nervů, uvidíme od příštího týdne. Ale věřím, že pohoda tady zůstane po celou sezonu. Všichni chceme vyhrávat,“ dodal zkušený útočník.

Do nové sezony vstoupí Dukla ve středu domácím duelem s Kadaní.