Parádní závěr. Zajímavou, byť hokejově spíše průměrnou podívanou nabídli v pondělním podvečeru divákům hokejisté Dukly v duelu s Piráty z Chomutova. Přestože byli domácí po většinu času lepším týmem, remízu zachraňovali až v samém závěru základní hrací doby. A když se zdálo, že si protivníci potřetí v této sezoně rozdělí body, rozhodl o výhře Jihlavy famózní individuální akcí kapitán Tomáš Čachotský.

Veškeré drama si ale mohla Dukla odpustit. V první třetině, byť oboustranně opatrně hrané, měli domácí herní převahu. Hosté potvrzovali, že nehrají v posledních zápasech v optimální pohodě. Jihlavané proto byli častěji před Kopřivou, velké šance se však dlouho nerodily. Jako blesk z čistého nebe tak přišel Divišův gól, který však útočná stavidla hře nepopustil.

Tím hůře bylo domácím fanouškům, když Piráti využili svoji druhou přesilovku v zápase a třináct sekund před koncem prvního dějství vyrovnali. „My jsme asi chtěli víc vyhrát než soupeř," uvedl po utkání křídelník Dukly Tomáš Čachotský. „Myslím si, že jsme byli po většinu utkání malinko lepším týmem, a i když to bylo v prodloužení, vyhrát jsme si zasloužili."

Odmítli nájezdy

Po přestávce se tak hosté opět nikam nehnali a nechali Duklu marně bušit na Kopřivovu branku. Tlak domácích byl chvílemi silný, ale ani celá série přesilovek, které jim hodně podráždění hosté lehkovážně nabízeli, ke druhému zásahu nevedla. „S proměňováním přesilovek se potýkáme celou sezonu," už snad ani nebyl překvapený neproduktivností svěřenců asistent jihlavského trenéra František Zeman.

Ve třetí dvacetiminutovce Chomutov přeřadil na vyšší rychlost a téměř na deset minut zamkl Duklu před Sáblíka. Ten dlouho odolával, ale nepokrytý brejk Chlouby znamenal vedení hostů.

Ti se pak snažili rozhodit tlak Dukly drobnými fauly, které sice rozhodčí trestali, ale přesilové hry byly prostě pro Duklu v pondělí také spíše trestem. Jihlavští nevyužili ani osmdesát vteřin dlouhou výhodu pět na tři…

Ve své poslední početní výhodě ale přece jenom udeřili. Necelé čtyři minuty před koncem dostal pěknou přihrávku do jízdy od Šidlíka Adam Zeman, který konečně propálil Kopřivu 2:2. „Přihrávka od Šídla byla parádní, udělal jsem pár kroků a dal mu to nad lapačku," nedělal ze své branky vědu jihlavský útočník.

V prodloužení pokračovalo kočkování hráčů, které nakonec podráždění hosté zaplatili ztrátou druhého bodu. Na modré u levého mantinelu našlápl Tomáš Čachotský ke spanilé jízdě, projel okolo zkoprnělého tria Toman, Koma, Gajovský, a po objetí soupeřovy branky zasunul puk za Kopřivu. „Dobrý dva body," culil se po svém zásahu kapitán. „Bodů proti tak kvalitnímu soupeři si hodně ceníme," přidal se trenér Zeman.

Dukla získala cenné dva body a opět se přiblížila vytoužené šesté příčce. Na vydechnutí ale mít čas nebude. Ve středu hraje derby v Třebíči, v sobotu s Havlíčkovým Brodem. „Čekají nás dvě derby, já takové zápasy mám rád," těší se Čachotský. „Já takové zápasy mám rád, přijde zase hodně lidí, bude skvělá atmosféra, co víc si může hokejista přát."