Hold nejúspěšnějšímu trenérovi Dukly v historii měl velmi důstojný rámec. Předcházel souboji dvanáctinásobného šampiona z Jihlavy se šestinásobnými mistry ze Vsetína. Stanislav Neveselý se přitom podílel na jedenácti titulech Dukly.

Na utkání navíc mohli příjít po dlouhé době i diváci, kteří připravili jubilantům nádherné ovace. Spolu se Stanislavem Neveselým totiž gratulovala Dukly i čerstvému osmdesátnikovi Josefu Sobotovi, dlouholetému sekretáři klubu.

Krátce před slavnostním aktem si Stanislav Neveselý krátce zavzpomínal na slavnou Duklu.

V utkání druhého kola letošního ročníku Chance ligy mezi hokejisty Dukly Jihlava (v červenožlutém) a Vsetína se radoval domácí celek.
OBRAZEM: Body bez ztráty kytičky. Hráči Dukly i Horácké Slavie byli stoprocentní

Trenére, Dukla je vaše srdcová záležitost, že?Samozřejmě. Já jsem sice před tím odehrál čtyři sezony ve Spartě, protože jsem studoval Fakulku tělesné výchovy a sportu v Praze. Potom jsem musel jít splnit vojenskou povinnost a dostal jsem se do Jihlavy.

A určitě nelitujete…
To mužstvo, které zde bylo, jsme teprve dávali dohromady. Ale podařilo se to dobře složit, přišli kluci Holíci a další, a udělali jsme hodně dobrých výsledků.

Vy jste také v Dukle začínal jako hráč, potom jste ale rychle přešel do pozice trenéra. Proč?
Nejprve jsem zde opravdu působil jako hráč, ale rychle jsem skončil. Protože Pitner začal dělat u národního mužstva (trenér Jaroslav Pitner - pozn. aut.). Tenkrát měl nároďák spoustu akcí a někdo musel být i u týmu. Proto jsem se stal trenérem a vedl tréninky. S Pitnerem jsme měli parádní vztah.

Na kterého hráče nejraději vzpomínáte?
No, to bylo bylo dlouhé povídání o všech. Nejvíce asi na Jirku Holíka jako na hráče, který byl dobrý bruslař a skvělý člověk. Ale také třeba na Láďu Šmída, který byl rovněž vynikající hráč, jenže se také dostával do průšvihů.

Takových hráčů měla ale Dukla v minulosti hodně.
Těch bylo! (směje se) Jarda Holík, Olda Válek, Honza Suchý… jak jsem říkal. Samí skvělí hráči, ale uměli i zlobit.