Předchozí
1 z 4
Další
Zdroj: Karel Líbal

V době, když už Dukla v první třetině zápasu proti Litoměřicím prohrávala 0:2, měli Jihlavané dostat výhodu přesilové hry po faulu na útočníka Tomáše Havránka za brankou hostí. A tím i možnost zkorigovat nepříznivý stav.

Údajně faulovaný hráč však hned po přerušení hry kroutil nesouhlasně hlavou a gestikuloval směrem k rozhodčím. „Já jsem jenom zakopl,“ přiznal po utkání jihlavský útočník na dotaz Deníku.

Popis situace od samotného hráče si můžete vyslechnout v přiloženém videu. Kdo další například přiznal sporně vyhodnocenou situaci? Některé případy si prohlédněte dál.

Tenista Carlos Alcaraz

Marin ČiličChorvatský tenista Marin Čilič vyhrál zápas v Estorilu zásluhou čestného gesta španělského tenisty. Zdroj: ČTK

V dubnu měl na turnaji v portugalském Estorilu proti známému chorvatskému tenistovi Marinu Čiličovi za stavu 1:1 na sety a 2:2 tento sedmnáctiletý tenista brejkbol. Po zahlášeném autu by ho i proměnil. Jenže Alcaraz si verditkem sudího nebyl jistý. Stopu míčku prozkoumal a lajnového rozhodčího opravil.

Čilič i díky tomuto gestu nakonec duel vyhrál.

Fotbalista Martin Doležal

Martin DoležalMartin DoležalZdroj: ČTK

V zářijovém duelu české nejvyšší fotbalové soutěže mezi Jabloncem a Karvinou opravil rozhodnutí sudího domácí útočník Martin Doležal.

Po nařízení rohového kopu přiznal, že míč hlavičkoval v souboji on sám. Hlavní rozhodčí vzal své rozhodnutí zpět a hosté naopak prováděli kop od branky.

Triatlonista Diego Méntrida

Triatlon, ilustrační fotoTriatlon, ilustrační fotoZdroj: ČTK

Vloni na podzim se stala nečekaná příhoda při závodě ve španělském Santanderu. Domácí závodník v něm odmítl doběhnout na medailovém třetím místě.

Bylo to z toho důvodu, že ve finiši lépe běžící Brit James Teagle naboural do oplocení tratě. Méntrida karambolu nevyužil, počkal na protivníka a nechal ho opět dostat se před něj a doběhnout na zasloužené pozici.