Jasná záležitost. S přehledem a nečekaně suverénně zvládli jihlavští hokejisté utkání prvního kola v Českých Budějovicích. Od začátku zápasu na ledě kralovali a přes některé kritické momenty dovedli zápas k vítězství 4:1 a zisku prvních tří bodů do prvoligové tabulky.

Budvar arena přichystala všem přítomným velkolepý slavnostní úvod sezony. Obstarala jej Jihočeská komorní filharmonie ve spojení s laserovou show. „Byl jsem zvědavý, jak spojení filharmonie a hokeje dopadne. Byla to nádhera, moc se mi to líbilo," chválil si prezident klubu Roman Turek.

To však byl jediný moment, kdy se mohl bývalý reprezentační gólman usmívat. Zbývající dějství totiž opanovali hosté z Jihlavy. Nervózní domácí se nemohli vůbec dostat do tempa a nepomohla jim ani první přesilovka zápasu. Ba naopak. Boháč vyrobil hrubici, kterou potrestal Zdeněk Čáp ve vlastním oslabení vedoucím gólem. „Náš vstup do utkání byl jiný než před týdnem v Regionálním poháru," těšilo jihlavského trenéra Petra Vlka.

Dukla nadále tvrdila muziku, Jihočeši kupili chybu za chybou a odchod do šaten za stavu 0:1 byl pro ně ještě příznivým výsledkem. „Nehráli jsme to, co v přípravě," mrzelo domácího kouče Petra Rosola. „Nebruslili jsme, byli málo agresivní a netlačili se do branky. Za první třetinu jsme vystřelili dvakrát, to je šílené!"

O pauze došlo v kabině Motoru zřejmě k pořádnému mytí hlav, protože do druhé třetiny vstoupil tým trenéra Rosola podstatně lépe. A po zásluze se také dočkal vyrovnání. Hned ve 22. minutě v početní výhodě se z otočky trefil Švihálek. „Nevyvarovali jsme se hloupých faulů, přestože jsme věděli, že Motor hraje přesilovky dobře," glosoval situace Vlk.

Radost nadšeného budějovického publika ale trvala jen krátce. Nahození Zemana z rohu kluziště totiž nešťastně srazil mezi Kůdelovy betony jeden z obránců a soupeř opět vedl. Velkou možnost vyrovnat pak domácí propásli při více než minutové přesilovce pět na tři, kterou však sehráli špatně.

Třetí dvacetiminutovku začal Motor znovu náporem, ale velkou tutovku zahodil. Švihálek nastřelil jen tyč odkryté branky. A tak se skóre znovu měnilo na druhé straně. Faul Růžičky potrestal Štebih.

Tyto dva momenty definitivně rozhodly o osudu utkání. Hráči Dukly v pohodě kontrolovali vývoj zápasu a ubíhající čas, snaha domácích byla čím dál tím více křečovitá. Ránu z milosti pak Motoru udělil do prázdné branky Důras. „Kdybychom za stavu 1:2 vyrovnali, možná by to dopadlo jinak. Na kdyby se ale nehraje, Jihlava vyhrála zaslouženě," uznal po utkání zklamaný Rosol.