Ve druhém díle mají jihlavští hokejisté za úkol porazit českobudějovický Motor, ideálně poměrem 2:1. Realita? Ze šesti letošních vzájemných zápasů to svěřenci Petra Vlka dokázali pětkrát…

Podobně jako v neděli i v úterý se do vedení dostali hráči Motoru. A znovu to bylo po zásluze. Dukla nevstoupila do utkání vůbec dobře. „Do utkání jsme vstoupili docela špatně, Motor byl lepší," uznal po utkání v rozhovoru pro klubový web kapitán Tomáš Čachotský. „My jsme byli takoví zakřiknutí, měli jsme málo pohybu, nebyli jsme důrazní. Z toho vyplynul jejich tlak a vedoucí gól."

Od druhé třetiny se ale obraz hry začal měnit. Od poloviny zápasu pak byli Jihlavané už viditelně lepší, měli i více brankových příležitostí a střel. „V kabině jsme si k tomu něco řekli a potom jsme hru minimálně vyrovnali. Myslím si, že jsme byli i lepší. Z toho pramenilo, že jsme dokázali vyrovnat a v prodloužení rozhodnout," těšilo Čachotského.

Ke zmíněnému pohovoru v kabině s úsměvem dodává další jihlavský útočník Josef Skořepa: „Bylo tam trošku hlučno. Pak jsme to otočili. Jako vždycky," dodal autor asistencí na obě jihlavské branky s úsměvem.

Dukla tak potvrdila, že je týmem vypjatých závěrů utkání, které letos zvládá naprosto bravurně. „Hlavně to nezakřikněme! Zatím nám to vychází. Při hře tři na tři je více prostoru na ledě, více času na všechno. Pokud se tam udělá jen maličká chybička, už to zavání šancí a gólem," vysvětluje Čachotský.

Ten svojí brankou dosáhl skvělé mety. Zaznamenal dvoustou branku v dresu Dukly. „Jirka Říha zatáhl puk až do útočné třetiny, kde to zbrzdil. Soupeřovi hráči se dostali do stoje, v tom mi to parádně přenechal do jízdy. Byl jsem rozjetý, objel jsem obránce a zkusil zasekávačku. Ta se povedla, vystřelil jsem nahoru a padlo to tam. Jsem za to rád, protože máme další dva body, což je super," popsal svoji jubilejní trefu Čachotský.

Dukla vyhrála i ve čtvrtém barážovém utkání a dívá se na své protivníky z první příčky tabulky. „Je to parádní, že jsme už získali tolik bodů, ale baráž je pořád ještě na začátku. Je potřeba jít dál pořád stejně, neohlížet se na nějaký náskok a chtít vyhrát i další zápas," uvědomuje si Čachotský.