Jihlavskou kabinu, která byla pouhý jeden vyhraný zápas od postupu do nejvyšší soutěže, opustilo několik klíčových hráčů. Dres německého Memmingenu bude od další sezony oblékat útočník Matěj Pekr. Dukla už nebude spoléhat na služby Tomáše Jiránka. Ten se s klubem rozloučil po čtyřech sezonách, v nichž odehrál 211 zápasů a připsal si v nich dvaadevadesát kanadských bodů.

V Jihlavě končí i brankář Jan Brož, který si zatím hledá angažmá. To už našel obránce Daniel Kolář. K devíti zápasům z letošní sezony, které sbíral formou střídavých startů, přidá za Litvínov další. „Očekáváme od něj agresivitu hlavně v předbrankovém prostoru. Máme ofenzivnější typy obránců, takže jsme sháněli i defenzivnější typ,“ vyjádřil se na webových stránkách klubu kouč Severočechů Vladimír Orságh.

I tak Dukla do značné míry kádr stabilizuje. Uplatněním opcí si na další sezonu pojistila Petera Lichance, Jiřího Fronka, Filipa Eliáše a Vlastimila Bilčíka. Novou smlouvu podepsal Jakub Illéš.

Sportovní ředitel FC Vysočina Jihlava Lukáš Vaculík.
Šéf Vysočiny Vaculík má jasné krédo: Hráči musí stále ukazovat touhu po zlepšení

Pak tu jsou noví a vesměs zatím jen testovaní hráči. Adam Wolf naposledy chytal v Prostějově, Vladislav Houška působil v Kadani, Petr Kuboš hrával za Šumperk. Brankář David Marek si vyzkoušel polskou nejvyšší soutěž. Na hostování z Komety Brno přišel obránce Daniel Kowalczyk, v Litvínově působil Filip Helt.

Z Vrchlabí se na Vysočinu přesunul Ján Niko. S týmem se připravuje druhý týden. „Kluci jsou v pohodě, všechno je tady super. Doufám, že uděláme dobrou partu. Od toho vše začíná a v sezoně pak budeme chtít dojít co nejdále,“ prohlásila posila do obranných řad.

Třebíč, kterou nově povede Kamil Pokorný, přišla o dva obránce. Petr Vodička si hledá nové angažmá, Jakub Stehlík by měl hrát nejvyšší soutěž ve Vítkovicích. Na uvolněná místa z konkurenčního Přerova přišli Jan Mlčák a Lukáš Forman. V útoku by se o větší konkurenci měli postarat Adam Gajarský a Vojtěch Střondala, který bude v Horácké Slavii hostovat z Komety Brno.