Právě na úvodní duel s Piráty chce Dukla navázat. V závěrečném dějství dokázala otočit na 3:2, ale v samotném závěru inkasovala po trestném střílení z hole Vladimíra Růžičky a nakonec prohrála 4:3 v prodloužení. Oba trenéři, jihlavský Petr Vlk i chomutovský Šťastný, si tehdy pochvalovali bojovnost a nasazení svého týmu.

Na tyto zbraně budou týmy zřejmě spoléhat i nyní, protože se jim aktuálně příliš nedaří. Dukla z posledních pěti duelů vyhrála jednou, Chomutov zase v posledním kole proti Pardubicím utnul sérii šesti porážek.

„Důležitá bude zase disciplína, nesmíme se nechat vylučovat,“ poukázal na zápas v Třinci jihlavský forvard Lukáš Žálčík, kde Dukla nebyla ani jednou potrestána. Naopak zlepšit musí hru v přesilovkách a zakončení obecně. „Musíme se na to více soustředit, musíme dát nějaké góly,“ dodal.

Na chomutovské týmu v poslední době ležela velká psychická deka. Krizové období však dokázali Piráti překlenout, aniž by se vedení uchýlilo k hráčským výměnám. „Jsem strašně rád, že to trenéři nebrali úplně negativně a zůstali pozitivní. To bylo opravdu dobré,“ míní pětatřicetiletý šéf kabiny Michal Vondrka.

„Prohráli jsme několik zápasů za sebou a leckterý trenér by reagoval negativně. Mohly přijít nějaké změny v kádru. Mužstvo by pak začalo být nervózní. Jsem rád, že zůstali pozitivní. Domlouvali jsme se společně na tom, co musíme zlepšit. Doufám, že jsme jim to teď oplatili,“ dodává Vondrka.

To jihlavský klub před pátečním duelem hlásí jednu změnu. Tým opouští slovenský střelec Radoslav Macík, v dresu Dukly se totiž prosadil pouze ve dvou případech. „S Radoslavem jsme se dohodli na ukončení smlouvy, děkujeme mu za odvedené služby a přejeme hodně štěstí v další hokejové kariéře i v osobním životě,“ uvedl na klubovém webu jednatel Dukly Bedřich Ščerban.

K týmu se navíc ještě stále nepřipojil další Slovák Radovan Puliš. Střelec ze Zvolena se zkušenostmi s KHL se musel podrobit další operaci.