Jihlava nad Piráty vedla po brance Melenovského v oslabení, ale domácí čtyřmi góly utkání otočili. Třebíč neuhlídala druhý útok Jihočechů, který se postaral o tři branky Budějovic.

Již dnes může Dukla i Horácká Slavia sérii vyrovnat. Na obou stadionech začne utkání v 17.30.

CHOMUTOV – JIHLAVA 4:2

Od začátku utkání nasadili rozhodčí velmi přísný metr. Celkem v utkání rozdali dokonce 29 dvouminutových trestů. V 7. minutě hráli Piráti svoji druhou přesilovou hru, ale jejich zaváhání využili jihlavští Důras s Melenovským a druhý jmenovaný poslal Duklu do vedení. O chvíli později však o sobě dala poprvé vědět chomutovská dvojice Kaše a Kämpf, když Kämpf zpoza brány našel svého parťáka, jenž vyrovnal. Před první sirénou hrál Chomutov další přesilovou hru, kterou využil Hovorka. Dukla dostala v úvodu druhé třetiny možnost dvojnásobné přesilovky, ale již po třech vteřinách se nechal vyloučit Malec. V 26. minutě dostal příliš prostoru Šagát a svým důrazem dotlačil puk za Ritticha. O devadesát vteřin bylo na domácí střídačce ještě veseleji. Kaše se z buly dostal před jihlavského brankáře, odkud poslal puk na Kämpfa, který zvýšil na rozdíl tří branek.

V závěrečné dvacetiminutovce se Piráti soustředili především na udržení náskoku. Jihlavě se podařilo tři minuty před koncem snížit, vzápětí však naději na další zdramatizování zápasu vzal Šidlík, který byl vyloučen za sekání.

Branky a nahrávky: 12. O. Kaše (Kämpf), 19. Hovorka (Skinner, Chlouba), 26. Šagát (Gajovský), 27. Kämpf (O. Kaše, Šagát) 8. Melenovský (Důras), 57. Čachotský (Seman, Štebih). Rozhodčí: Lacina, R. Svoboda – Gerát, Hynek. Vyloučení: 15:14, navíc Šagát 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4917. Třetiny: 2:1, 2:0, 0:1.

Jihlava: Rittich – Dobrovolný, Staněk, Šidlík, Šimek, Štebih, Čermák, Mocek, Kaláb – Melenovský, Kuřítko, Prokš – Březina, Malec, Harkabus – Seman, Důras, Jergl – Anděl, Zeman, Čachotský.

Č. BUDĚJOVICE – TŘEBÍČ 4:3

I v Českých Budějovicích hráli rozhodčí hlavní roli. Již ve 3. minutě měli domácí možnost přesilové hry pět na tři a Nouza po přihrávce Straky otevřel brankový účet zápasu. Motor mohl své vedení navýšit v 10. minutě, kdy měl opět dvojnásobnou početní výhodu, tentokrát však Horčička svůj tým podržel. Z třebíčských hráčů byl aktivní zejména Havel, ale Bláha držel čisté konto až do 24. minuty, kdy v přesilovce srovnal Pekr.

O deset minut později byl vyloučen Malena a Jihočeši se v přesilové hře dostali opět do vedení. V závěrečném dějství se Horácká Slavia snažila o vyrovnání, ale místo toho domácí navýšili vedení. Třebíči se však podařilo po brankách Dolníčka a Pekra utkání zdramatizovat, ale českobudějovičtí hokejisté si první vítězství v sérii nakonec pohlídali.

Branky a nahrávky: 3. Nouza (Straka), 34. Heřman (Bohunický, Nouza), 47. Vaniš (Švihálek, Semrád), 48. Straka (Heřman) 24. Pekr (Havel), 51. Dolníček (Holík), 59. Pekr (Havel, Bilčík). Rozhodčí: Mikula, Mrkva – Bryska, Skopal. Vyloučení: 10:12, navíc Erat a Vodný (TRE) 10 min. OT. Využití: 3:3. Diváci: 6354. Třetiny: 1:0, 1:1, 2:2.

Třebíč: Horčička – Malena, Holík, Zdráhal, Bartoň, Bilčík, M. Přibyl, Charousek – Erat, Dolníček, Havel – Wasserbauer, Čuřík, Pekr – Vodný, Raška, Králík – Jaroš, Čech, Voženílek.