Nedaří se a nedaří. Ani ve třetí čtvrtině I. hokejové ligy se brodští hráči nemůžou nastartovat k lepším výsledkům. Ve 32. kole přivítali v Kotlině rivala, Duklu Jihlava. Ani ona se v posledních zápasech nepotýkala zrovna s oslnivou formou, tak se čekalo, že by se v derby zápasu mohlo zrodit překvapení.

Naproti mu šel ve čtvrté minutě Sedláček, kterého mezi kruhy našel Platil, a brodská čtrnáctka nedala mladému jihlavskému gólmanovi Šťastnému šanci. „Nastoupil jsem k prvnímu utkání, takže tam nervozita byla. Navíc se stalo to, co je pro gólmana nejhorší, že jsem brzy inkasoval, ale mě ta branka paradoxně uklidnila," vrátil se k inkasované brance jihlavský brankář Jiří Šťastný.

Z vedení se Rebelové radovali pouhých pět minut, odražený puk se dostal ke Kuřítkovi, a ten se postaral o vyrovnání. Co se s brodskými hráči stalo v kabině mezi první a druhou třetinou, vědí asi jen oni sami.

Od pětadvacáté do třicáté minuty musel brodský gólman Filip Šindelář lovit puk zá zády hned třikrát. „Dali jsme gól a šli jsme do vedení, ale vlastními chybami a nezkušeností v obranných řadách, protože obránci mají své problémy ve hře a nemají zkušenosti s touto soutěží, jsme dostali Jihlavu do pohody, ke které přispěl už první gól a různé závary. To nezačínalo jenom u nás ve třetině, ale začínalo to už na modré čáře, kdy naši obránci nedokážou nahodit puk na bránu, vůbec to tam nedostřelí," kroutil hlavou brodský kouč Vladimír Jeřábek.

Další šance si vytvářela především jihlavská Dukla, ale vynikající Filip Šindelář dělal v brance zázraky. Poslední branku kapituloval z hokejky Tomáše Čachotského. Na druhé straně se ještě vyznamenal Šťastný proti trestnému nájezdu Patrika Zdráhala.

„Věřil jsem, že nájezd chytnu, i když je to padesát na padesát, ale v Litoměřicích se mi nájezdy nepovedly, tak jsem to chtěl klukům odčinit," smál se jihlavský gólman.

Hodně naštvaný byl na obránce brodský kouč. „Útočníky stojí zápas hrozně moc sil. Vyhrají nějaké souboje v útočné třetině, hodí to na beky, kteří to nejsou schopní hodit ani za bránu, natož na bránu, odkud padají góly. Hned první hráč chytne jejich střelu a jede proti nám, útočníci se za nimi vrací, mají jazyk na vestě a ta hra je špatná. Potom zkušené mužstvo, jako je Jihlava, takovou situaci perfektně zvládlo a potrestalo tyto chyby vstřelenými góly. Tři góly z pěti jsme dostali poté, co my jsme měli kotouč na holi, a kvůli našim chybám nám ho Jihlava vzala a zakončila. Takticky to Jihlava odehrála perfektně. Nějaká snaha tam je, ale podpora je malá a je to špatné," dodal domácí trenér Jeřábek.

Spokojený byl po zápase hostující trenér Petr Vlk: „My jsme se před utkáním trošičku potýkali s nějakými organizačními problémy okolo brankářů. Nakonec však Jirka Šťastný utkání odchytal výborně protože za gól, který dostal, nemohl. Jinak jsme utkání odehráli velice dobře, co se týče defenzivní části, protože soupeř měl pár šancí, které volaly po gólu, ale Jirka se s tím dokázal poprat, a jinak jsme celé utkání měli pod kontrolou."