Zahájili. Po zhruba desetitýdenní dovolené začali tento týden s prvním tréninkovým blokem prvoligoví hokejisté HC Dukla Jihlava a Horácké Slavie Třebíč. Trenéři Petr Vlk i Jiří Mička však zatím trénovali jenom zlomek hráčů, se kterými budou pracovat i v sezoně.

V Jihlavě první tréninkovou jednotku absolvovalo devatenáct hráčů. O dres Dukly zabojuje sedm mladých hráčů z Karlových Varů, táborský Jiří Severa. V přípravě je i první posila týmu, exbenátecký Josef Skořepa. „S hráčem i klubem jsme dohodnuti, nyní ladíme podrobnosti," uvedl na adresu Skořepy šéf Dukly Bedřich Ščerban.

Bývalí hráči karlovarské juniorky musí trenéry přesvědčit. Ze západu Čech se v Jihlavě budou připravovat brankář David Honzík, obránci Tomáš Kvapil, Denis Šimek, Ondřej, Šafář, útočníci Tomáš Harkabus, Jakub Flek a Martin Kohout. „Kdo se prosadí do týmu, zůstane u nás po celou sezonu," prozradil trenér Petr Vlk.

Talentovaný Jiří Severa z Tábora prošel mládežnickými kategoriemi Dukly a loňskou sezonu působil v juniorce Třince.

Individuální trénink podstoupili první den nejzkušenější hráči týmu, Tomáš Čachotský a Jiří Dobrovolný, zranění stále ještě nepustilo do přípravy Marka Melenovského. Z dalších hráčů dostal Lukáš Anděl po MS U18 delší volno, Miha Štebih je v konečné nominaci Slovinska na MS v Česku. Suchá příprava pojede do konce června.

Třebíčské torzo

Pouze dvanáct hráčů měli na prvním tréninku k dispozici Jiří Mička s Radkem Novákem, kteří povedou Horáckou Slavii i v příštím ročníku. „Tato dvojice trenérů dokázala v Třebíči mnoho a naši důvěru mají i pro následující sezonu," oznámil sportovní manažer Kamil Pokorný.

Již ve čtvrtek by se měl k týmu připojit i Karel Vejmelka, jenž by měl následující sezonu strávit v Třebíči a porvat se o pozici brankářské jedničky. Kromě něj se o místo v týmu Horácké Slavie poperou i brněnští a třebíčští junioři. „Z juniorek jsme vzali pět kluků, kteří s námi absolvují letní přípravu. Máme spolupráci s Kometou, takže už nyní přišli nějací kluci a v srpnu se ukáže, jestli se chytnou nebo nechytnou," říká Mička k novým akvizicím.

V průběhu letní přípravy, která potrvá devět týdnů, by se však mohly objevit i další nové tváře. „Do konce letní přípravy, a pak jak půjdeme na led, chceme ten kádr posilovat," plánuje třebíčský kouč. Postupně by se k týmu měli připojit i nejzkušenější hráči, kteří nejprve musí doléčit šrámy z uplynulé sezony. „Roman Erat je po operaci a začne trochu déle, David Dolníček nemůže běhat, takže je i s Filipem Benešem na rotopedu."