Stejné skóre jako v pátek svítilo na ukazateli po úvodní dvacetiminutovce i v sobotu. A přestože průběh byl také stejný, Dukla se ujala vedení a Vsetín vyrovnal, obraz hry byl zcela jiný. Domácí hýřili aktivitou a hosté nestíhali, a nejistý byl i Málek v jejich svatyni. Brožova nemastná, i když přesná střela, zapadla za zadní tyčku. Jihlavští měli další možnosti, i když chvíli museli čekat, jelikož se vyměňovalo prasklé plexisklo. Vsetín byl pod tlakem i kvůli špatným rozehrávkám Málka, ovšem potrestat je Dukla nedokázala.

Místo navýšení vedení došlo k přesilové hře hostů, a i tentokrát exjihlavský Zeman ukázal pohodu a dobrou mušku. Pěkně si vybruslil mezi kruhy a trefil se pod horní tyčku.

Prostřední dějství bylo vyrovnané a Jihlavští v něm konečně dokázali využít přesilovou hru. Rána Dundáčka se odrazila od mantinelu zpět před branku, kde pohotově praštil do puku Fronk. Závěr robila vyloučení na obou stranách, a také zranění kapitána Skořepy, který si po souboji u hrazení pochroumal koleno a zápas pro něj skončil.

Obrovskou šancí zvýšit jihlavské vedení odstartovala část třetí. Lichanec měl moře času, ale tváří v tvář Málkovi tuto bitvu prohrál. Jinak byla závěrečná část hodně takticky svázaná a žádné velké příležitosti na změnu skóre k vidění nebyly. V posledních minutách Dukle přitížil zbytečným vyloučením Černý, ale hosté s touto výhodou naložil prachbídně. A Dukla si už vedení vzít nenechala. Pojistku mohl přidat Havránek, ale minul. Vzápětí to zkusil Čachotský, a jeho lehoučký bekhend si do brány cestu našel.

Chance liga – semifinále
JIHLAVA – VSETÍN 3:1
Branky a nahrávky: 3. V. Brož (Juda), 32. Fronk (Dundáček, Pekr), 60. Čachotský – 17. Zeman (Bartko, Pechanec). Rozhodčí: Zubzanda, Bejček – Kotlík, Kokrment. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Třetiny 1:1, 1:0, 1:0. Jihlava: Žukov – Černý, Eliáš, Dundáček, Mareš, Bilčík, Strejček, Krenželok – Harkabus, Fronk, Illéš – Čachotský, Skořepa, Havránek – Lichanec, Zadražil, Pekr – V. Brož, Juda, Mácha. Vsetín: Málek – Smetana, Ondračka, Kudělka, Š. Jenáček, J. Jenáček, Bartko, Hryciow – Berger, Vlach, Zeman – Půček, Kucharczyk, Vítek – Březina, Pechanec, Lang – Bednář, Přikryl, Gorčík.
Stav série: 2:0.