Dukla, která stále hraje jen na tři útoky, už nezvládá maximální vypětí a přes enormní bojovnost a vůli vzepřít se osudu v sobotu znovu prohrála. V Šumperku jihlavští hráči nezachytili nástup do utkání a podlehli vysoko 2:6.

Dukla vyrazila do Šumperka s minimem hráčů, přesto s nálepkou favorita duelu. Tu však velmi rychle ztratila. Ještě neuběhlo ani pět minut hry a Papíroví draci měli k dobru tříbrankový náskok!

„Na zápas jsme odjeli zdecimovaní, třikrát jsme rychle lacino inkasovali, což mělo na vývoj utkání dopad," netajil na klubovém webu trenér Dukly Petr Vlk.

Jihlavští hokejisté bojovali, Veleckým snížili, ale to bylo z jejich strany téměř vše. V polovině zápasu je totiž čtvrtou brankou dorazil Skoumal. „Tahle branka nás zlomila," uznal Vlk.

Přetěžovaní hráči Dukly také v dalším utkání utrpěli ztráty, duel nedohráli Mikeš s Kalábem, do konce duelu byl navíc vyloučen Malec. „Zápas jsme dohrávali na sedm útočníků a pět beků," vypočítal jihlavský trenér. „Za daného stavu to nebylo nic jednoduchého."

Draci nakonec počastovali rozklíženou Duklu dokonce šesti brankami, Velecký svojí druhou brankou v závěru alespoň zmírnil vysokou porážku.