To nebudou jen výlety. Těžká šichta čeká dnes na prvoligové hokejisty Jihlavy a Třebíče. Dukla se představí na ledě Prostějova, který v posledních zápasech začal pravidelně bodovat. Venku se pravidelně daří Horácké Slavii, tentokráte ale míří na stadion Kadaně, odkud se body naopak vozí jen velmi málokdy.

Dukla má jistotu, že do krátké předvánoční přestávky, která ve WSM lize nastane, až na několik předehrávek, po tomto kole, půjde z druhé pozice. Proč se ale umístění nepokusit ještě vylepšit?

Snadné to však nebude. Jihlavští míří na led Prostějova, který se v soutěži konečně probojoval do desítky, mířící do play-off. Domácí Jestřábi po černé sedmizápasové šňůře porážek pořádně mávli křídly a v posledních šesti zápasech pětkrát bodovali.

V tabulce poskočili právě na klíčovou desátou příčku s tříbodovým náskokem na Havířov. A body určitě nebudou chtít ztratit ani s Jihlavou.

Ta po skvostném listopadu trochu ztratila na drajvu, navíc poslední dva zápasy venku jí nevyšly. Porážka v Šumperku a Kladně ji srazily z pozice lídra, navíc ani hra nyní není tak lehká, jako před časem.

Přesto pojede Dukla na Hanou jako favorit utkání. „Vyhrát v Prostějově by bylo dobré. Chceme tři body," uvedl po posledním utkání s Benátkami nad Jizerou jihlavský gólman Jakub Škarek, který v prvním utkání na ledě Jestřábů udržel čisté konto při výhře 2:0.

Nedávají góly

Utkání čtvrtého se čtvrtým. Protimluv?

Kdepak!

Duel týmů že středu prvoligové tabulky Kadaně s Třebíčí bude soubojem čtvrtého doma nejúspěšnějšího týmu s protivníkem, který je čtvrtý nejlepší v bilanci venkovních zápasů.

Oba dnešní soupeře dělí v celkové tabulce tři příčky a jediný bod. Ve vrcholící třetí čtvrtině základní části začíná být každý zisk velmi důležitý. Vždyť osmou Třebíč dělí od jedenáctého Havířova sedm bodů a boje o postup do vyřazovacích zápasů začínají nabývat na obrátkách.

Bohužel do této fáze soutěže vstoupili Horáci v ne příliš dobré náladě. Osm utkání v řadě nebrali plný počet bodů, za dva body udolali jen Přerov a Prostějov.

Navíc po výhře v Havířově se částečně přestalo týmu dařit i venku, odkud přivezl z následujících čtyř utkání jen tři body. „Stále dáváme málo branek," lamentuje takřka pravidelně trenér Třebíče Jiří Mička.

Vždyť v posledních třech zápasech v základní hrací době skórovala Třebíč pouze čtyřikrát. Klíč k úspěchu tak v případě Horáků leží jednoznačně v nalezení receptu na střílení branek.

Což byl ostatně i případ minulého utkání v Kadani, který Třebíč prohrála fotbalovým výsledkem 0:1.