Dukla posílená postupem přes pražskou Slavii v úvodním duelu hrála otevřený hokej, v Porubě byly k vidění velké šance na obou stranách. V první třetině však dominovali oba brankáři, a tak góly přišly na řadu dne až v prostředním dějství.

Na přesilovkový gól z dorážky Razgalse odpověděli hosté rovněž v početní výhodě. Doudera inkasoval trest do konce utkání po faulu na Stejčka a tuto nedisciplinovanost využili právě Strejček a o necelou minutu později Toman. Jedinou branku, která padla v rovnovážném stavu, měl na svědomí Kočí – 1:3.

Fotbalisté Jihlavy (ve žlutém) remizovali s Kroměříží 0:0.
Fotbalisté Vysočiny čekají na první jarní gól. S Kroměříží remizovali

Poruba už jen snížila na 2:3. „K výhře nám pomohla pětiminutová přesilovka, ve které jsme vstřelili dva góly. V klíčových okamžicích nás podržel gólman, ale kluci nechali na ledě vše a vyhrát si zasloužili,“ uvedl trenér Dukly Karel Nekvasil.

Ve druhém duelu hosté otevřeli skóre už ve 2. minutě, když se v přesilovce trefil od modré Havránek. Jenže Poruba otočila slepenými góly na konci první desetiminutovky.

Harkabus pak ve třetí třetině dokázal dvakrát vyrovnat, ale při pětiminutovém trestu Dundáčka Dukla dvakrát inkasovala a po další brance v power-play prohrála 6:3.

VÝBORNÉ ZAČÁTKY

Třebíč se v sobotu ujala vedení 1:0 po trefě Michálka v 7. minutě. Jenže ve druhé třetině byla potrestána za pasivitu a fauly. Litoměřice srovnaly a v posledním dějství rozhodly, přestože aktivita byla na straně Horácké Slavie.

I podruhé v této sezoně slavili v divizním derby vítězství fotbalisté novoměstské Vrchoviny (zelené dresy), kteří v neděli ve Žďáře (v bílém) zvítězili 2:1.
PODÍVEJTE SE: Derby ovládl mírný favorit, Žďár snižoval v závěru

Trenéra Jaroslava Barvíře porážka mrzela. „Ve vyrovnaném zápase vstřelili domácí dva šťastné góly. My jsme měli šance, trefili tyčku, prostě Litoměřice byly šťastnější. My jsme ale

věřili, že urveme druhý zápas,“ uvedl asistent hlavního kouče Kamila Pokorného.

Jeho svěřenci si vzali přání k srdci a i v neděli začali lépe. Po šikovném sklepnutí Psoty a sólovém úniku Bořuty se už v první třetině ujali 2:0. Na 3:0 zvýšil v přesilovce ve 44. minutě Bittner, vzápětí sice Ton snížil, ale na 4:1 pečetil do prázdné branky Vodný.