PLAY OFF EXTRALIGY ST. DOR.

ML. BOLESLAV – JIHLAVA 3:4
Konečný stav série: 0:2

Oba týmy začaly zostra, a v 6. minutě se měnilo skóre poprvé. Boleslav udělala hrubku v rozehrávce a Štěpán nabídnutou šancí nepohrdl. „Zápas byl úplně jiný než doma. Oni nastoupili aktivně a dohrávali souboje. My jsme ale dali po jejich chybě první gól, což bylo důležité,“ říká trenér Dukly Luboš Sláma.

Mladoboleslavští se cpali před Ritticha, který byl krátký na šikovnou teč Škopa. Jenže domácí zřejmě zapomněli, že faulovat soupeře se nevyplácí, a hned v prvním oslabení inkasovali. Druhou branku hostujícího celku přidal Přidal.

Jednobrankové vedení Jihlava uhlídala jen do 25. minuty, v níž překvapil hbitým zakončením Škorpík. Domácí měli šanci na zvrat, ale dvojnásobnou přesilovkou pohrdli. Dukla se opět dočkala až po dvou zahozených šancích, kdy se prosadil Střecha. Vzápětí však Frolík potrestal chybu a začínalo se zase od nuly.
„Druhá třetina byl velký boj, hra na chyby s výbornou atmosférou. Hrál se parádní hokej,“ tvrdí jihlavský kouč. „Do třetí se šlo s tím, že kdo dá gól, ten vyhraje,“ doplňuje.

A ve 47. minutě to byl hostující tým, který se posunul blíž důležité výhře. Kret stál ve správný čas na správném místě a Sejpal lovil puk ze sítě počtvrté. „Byli jsme hodně nervózní, ale hráčům jsme dali defenzivní pokyny a změnili rozestavení na 1-2-2,“ přibližuje šéf hostující střídačky.

Boleslavi nezbylo než vrhnout všechny síly do ofenzivy, ale přestože měla více ze hry, pod velký tlak, který by přinášel stoprocentní šance, Duklu nedostala. „I když oni chtěli, tak my jsme bojovali, a myslím, že i víc chtěli a měli také víc štěstí,“ doplňuje kouč.

Ten před svými hráči, kteří si těsnou výhrou zajistili postup mezi osm nejlepších celků, smekl. „My trenéři bychom jim chtělo poděkovat, protože dodrželi pokyny a nechali tam srdce. Přestože byli někteří kluci zranění, chtěli na ten led jít. Obrovská poklona před tím, co tam předváděli,“ dodává šťastný Sláma.

Branky a nahrávky: 12. Škop (Chalupa, Koudela), 25. Škorík (Bičiště), 34. Frolík (Hyka, Korim) – 6. Štěpán, 17. Přidal (Pěška, Zadražil), 33. Střecha (Zadražil, Přidal), 47. Kret (Mikeš, Zídek). Rozhodčí: Pražák – Arazímová, Kalivoda. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. Diváci: 100. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4. Třetiny: 1:2, 2:1, 0:1. Jihlava: Rittich – Zadražil, H. Tobola, Musil, Hlaveš, Šťastný, Čurilla, P. Tobola, Svobodník – Brychta, Matějka, Štěpán, Prokš, Pěška, Střecha, Brabec, Zídek, Kret, Lupač, Mikeš, Přidal.