V jihlavské CZ LOKO aréně se událo vše podstatné v prostředním dějství. Čachotský obstaral vedení, ale okamžitou odpovědí zmrazil domácí Vachutka. Prostějovským se navíc povedlo skóre otočit po Hrníčkově přesné trefě.

Dukla ale dokázala také reagovat, a pomohla si početními výhodami. Tu dvojnásobnou proměnil z bezprostřední blízkosti Fronk, v následné klasické přesilovce zajistil tři body Zadražil.

Ale Dukla měla spoustu práce, aby hosty udržela na distanc. „Prostějov hrál moc dobře, aktivně, agresivně a my se úplně nedostali ke hře, kterou jsme chtěli“ uznal Viktor Ujčík.

O tvrdosti zápasu svědčí i naražené žebro Skořepy a zlomený prst Strejčka. I tak Dukla slavila. „Jsme hrozně rádi, že jsme zápas dokázali zvládnout za tři body. Myslím, že se musel líbit,“ dodal.

Dukla také představila nové dresy na nadcházející sezonu.
Legendární útočník Dukly Ujčík žádá: Hlavně nás nechte hrát!

V Litoměřicích se i Třebíč ujala vedení. Své střelecké schopnosti prokázal v úvodu Bittner. „My jsme do utkání vstoupili dobře, gólem z přesilové hry jsme se dostali do vedení. Po zbytek třetiny jsme ale měli výpadek, který domácí využili,“ poukazuje na tři inkasované branky trenér hostů Roman Mejzlík.

Ten si byl vědom, že takovou hrou se jeho tým ve zbytku mače už nemže prezentovat. „Po první třetině jsme museli změnit pár věcí, což se povedlo. Během druhé třetiny jsme srovnali,“ líbily se koučovi trefy Krliše a Szathmáryho.

Zvrat v utkání se hostům ovšem nepovedl. V prodloužení rozjásal domácí Miškář. „Třetí třetina byla opatrnější z obou stran a remíza byla spravedlivá. Prodloužení již domácí sehráli skvěle. My si bodu vážíme, protože jsme si vědomi, jakou sílu domácí mají,“ dodal Mejzlík.