Duel gólově otevřeli domácí. Pohotovou střelou hned po vyhraném buly exjihlavského Protasenji překvapil brankáře Brože Grim. Hostům se ovšem povedlo ještě do pauzy skóre otočit. Illéš šikovně obkroužil branku a Hamalčík neměl čisté svědomí. Puk mu proskotačil přes výstroj a skončil za čárou. V závěru třetiny se Dukle navíc povedla přesilovka, v níž zacílil přesně z mezikruží Fronk.

Ústí ale ztrátu v prostřední části smazalo. Krenželok na útočné modré propadl, vlastně upadl, a Trávníček se dostal do úniku a nikým neatakován ho zakončil ukázkovou kličkou do bekhendu. Jihlavský celek sice ve zbytku mače tlačil, pálil z všemožných pozic, ale Hamalčíka nepřekonal.

Šlo se do prodloužení, ve kterém měli zprvu navrch lvi, ale pak začala zlobit Dukla. Ta si dokonce zahrála přesilovou hru, ale takřka minutu a půl dlouhou výhodu zužitkovat nedokázala. Vítěze tedy určila až dovednostní soutěž. Samostatné nájezdy trvaly dlouho, až ve dvanácté sérii rozhodl ve prospěch Dukly Tomáš Čachotský.

Chance liga
ÚSTÍ N. L. - JIHLAVA 2:3SN
Branky a nahrávky: 5. Grim (Protasenja), 35. Trávníček – 10. Illéš (Krenželok, Zadražil), 18. Fronk (Skořepa, Krenželok), rozhodující nájezd Čachotský. Rozhodčí: Wagner, Čáp – Horažďovský, Dědek. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Třetiny 1:2, 1:0, 0:0. Ústí n. L.: Hamalčík – Brož, Vala, Drtina, Havránek, Voženílek, Pika, Zich – Tůma, Pšenička, Sklenář – Trávníček, Matějček, Severa – Bláha, Protasenja, Grim – M. Bláha, Furch. Jihlava: J. Brož – Krenželok, Eliáš, Černý, Strejček, Bilčík, Dvořák, Březák – Čachotský, Skořepa, Fronk – Jiránek, Zadražil, Illéš - Harkabus, Poletín, Pekr – Havránek, Juda, Čermák.