Jihlavská Dukla přijela z Vrchlabí s prázdnou. Z nepovedeného vystoupení byla porážka 2:4. „Myslím, že to byl den blbec. Už od rána to bylo na rozbruslení takové ospalé. Týmu to od začátku nešlo, nedělali jsem ty věci, které přinesly úspěchy v minulých zápasech,“ všiml si jihlavský trenér Viktor Ujčík.

Paradoxně ale jeho výběr dvěma využitými přesilovkami utekl na 2:0. Ovšem to bylo v první třetině. V těch zbývajících už tahal za kratší konec a Vrchlabí hru ovládlo. Do druhé přestávky třemi góly skóre otočilo, v té poslední výhru pojistilo. „Musíme také uznat sílu soupeře, který byl výborně nachystaný. Má náš respekt, protože hrál opravdu dobře. Jsou velcí, silní, rychlí,“ pochválil hru Vrchlabí.

Za nezdar kouč Dukly ale hlavy lámat nehodlá. „Takové zápasy se stanou, a já klukům řekl, že se mohou stát dva za sezonu. Takže jeden už si vybrali, a když ten druhý už neuvidím, zlobit se nebudu,“ usmál se kouč.

Třebíč se skvěle nachystala na silný Vsetín. „My jsme věděli, že nás čeká těžký soupeř, favorit ligy. Apelovali jsme na hráče, aby se na rozdíl od zápasu s Benátkami více zaměřili na defenzívu. Zaměřili jsme se na to neinkasovat, trpělivě čekat na šance,“ říkal po utkání asistent trenéra David Dolníček.

Důležitá byla pasáž před a po první přestávce, kdy udeřili Psota s Bittnerem, který v závěru utkání ještě pojistil výhru svou druhou trefou. Nicméně důležité zmínit, že pod výhrou Horácké Slavie se výrazným písmem podepsal brankář Jekel. „Pavel předvedl famózní výkon,“ smekl před bezchybným výkonem Dolníček. „A všichni hráči splnili do puntíku, co jsme po nich chtěli,“ doplnil jeden z trenérů Třebíče.