Od pádu Bruslařů z extraligy hrála Dukla na jejich kluzišti již čtyři zápasy. Jednou skórovat se jí podařilo hned v tom prvním utkání, v dalších třech slavil domácí brankář čisté konto.

Jediným úspěšným střelcem v jihlavských barvách byl v 25. minutě pátého kola loňské sezony Lukáš Nahodil. Od té doby jen velké prázdno.

Vloni trápil ofenzivu Dukly Roman Will, který ve všech čtyřech duelech propustil právě jen zmíněný Nahodilův pokus. V dalších třech zápasech „skórovali" Jihlavané pouze v utkání, ve kterém vyhráli 1:0 na samostatné nájezdy.

A letošní střelecká mizérie má pokračování. Will si sice v listopadu v Jihlavě svoji skvostnou bilanci proti Dukle pokazil (porážka 2:5), ale našel v brankovišti Boleslavi důstojného nástupce. Michal Valent je zatím pro jihlavské hráče neprůstřelný.

Nic na tom nezměnilo ani středeční utkání. Souboj vedoucích celků soutěže nalákal diváky, hráči byli vyhecovaní, hrál se urputný hokej. Podle očekávání tempo utkání diktovali domácí, ale ani hosté nebyli bez šancí.

Především ve druhé a třetí třetině byl Valent v plné permanenci, zásahů měl stejně jako jihlavský Rittich. Střelci Dukly ale zřejmě všechny své ostré náboje vystříleli v sobotu do kožichu Ústeckých Lvů.

Domů tak Jihlava odjížděla bez bodů a už potřetí v řadě bez vstřelené branky. Impotence v Mladé Boleslavi se pro Duklu natáhla už na hrozivých 215 minut…