Nepovedlo se. Jihlavští hokejisté první mečbol Olomouce odvrátili, ve druhém už ale konci sezony nezabránili. Kohouti potvrdili, že na svém ledě neprohrávají, a po roce se tak opět zúčastní bojů o extraligu.

OLOMOUC - JIHLAVA 5:2
Stav série 4:1

Domácí v úvodu na nic nečekali a už po jedenadvaceti sekundách mohli jít do vedení. Jeden z nejlepších hráčů celé série David Ostřížek se zjevil zcela osamocený před Rittichem, ale jihlavského brankáře se mu překonat nepovedlo. Dukla mohla odpovědět v přesilové hře, jenže s ní naložila prachbídně. A když skončilo Hubáčkovo nahození jenom těsně vedle Vošvrdovy svatyně, měnilo se skóre na opačné straně. Selingr našel střílenou přihrávkou Ostřížka a ten podruhé nezaváhal.

Kohouti po gólu převzali aktivitu, Knotkova rána se ale neujala. Při vyloučení Kuřítka však napřáhl na modré čáře Bartoň a domácí už vedli o dvě branky.

Jak skončila první dvacetiminutovka, začala i ta druhá. Při vůbec první vážnější šanci nastřelil Bartoň kotouč na Ritticha, ten ho pouze vyrazil před sebe a Vodný rozsvítil červené brankové světlo potřetí.

V tu chvíli se zdálo, že s nadějemi jihlavských hokejistů na zdramatizování série je konec, Vlkovi svěřenci ale ještě zabojovali. Odolali dalším dvěma příležitostem Mory a v přesilovce vykřesali jiskřičku naděje, když prostřelil vše, co mu stálo v cestě, Dobrovolný. Toho o šest minut později napodobil v další početní výhodě i Podlipnik a domácí se o své vedení začali bát.

Oddechový čas jim pomohl a do přestávky mohli sami udeřit. Rittich však byl ve všech případech pozorný.

V závěrečném dějství se odehrál první závar opět před brankářem Dukly, poté už se hosté pustili za vyrovnáním. Do dvou velkých šancí se dostal Velecký, jednou ho ale betonem zastavil Vošvrda, podruhé netrefil z úhlu branku. Po dalším rychlém průniku týmu z Vysočiny se k dorážce dostal Hubáček, ani on však olomouckého fantoma nepřekonal.

V době, kdy měl jihlavský tlak vrcholit, udeřilo na druhé straně. Pekr zůstal trestuhodně volný za obranou a přiblížil své mužstvo k postupu.

Vlkova družina ještě zkusila power play, ani to už ji ale nezachránilo. Naopak Pekr trefil prázdnou branku a dal výsledku definitivní podobu.

Branky a nahrávky: 8. Ostřížek (Selingr, Kucharczyk), 12. Bartoň (Knotek), 23. Vodný (Bartoň), 57. Pekr (Jaroměřský), 59. Pekr (Vošvrda) 30. Dobrovolný (Podlipnik, Zeman), 36. Podlipnik (Dobrovolný). Rozhodčí: Čech, Blecha - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:2 Diváci: 4020. Třetiny: 2:0, 1:2, 2:0.
Olomouc: Vošvrda - Cartelli, Jaroměřský, Houdek, Ondrušek, Bartoň, Staněk, Kadela - Kucharczyk, Ostřížek, Selingr - Pekr, Kindl, Švaňhal - Marosz, Knotek, Herman - Jergl, Diviš, Vodný.
Jihlava: Rittich - Dobrovolný, Zadražil, Mocek, Podlipnik, Štebih, Jaroš, Tobola - Čachotský, Zeman, Mikeš - Důras, Hubáček, Seman - Prokš, Haluza, Velecký - Štěpánek, Malec, Kuřítko.