„Doma se od nás čeká, že budeme vyhrávat, ale ven jezdíme s tím, že nemáme co ztratit. S tím se hraje každému mužstvu líp,“ potvrdil jihlavský útočník Petr Haluza to, že se Dukle na hřištích soupeře daří. Z posledních devíti zápasů venku vyhrála sedmkrát.

Znojemští Orli nevlítli do sobotního utkání příliš šťastně. Zápas byl rozhodnut v podstatě po první dvacetiminutovce, kdy si nechali nastřílet tři branky.

Nejprve se za jihlavskou Duklu trefil Rytnauer, ve třinácté minutě Mareš a o tři minuty později přidal třetí branku zápasu a zároveň svoji druhou brankou opět Rytnauer. Zbytek utkání už byl v zásadě v režii hostů. Ve druhé třetině si po dorážce připsal čtvrtou branku Suk a ve třetí třetině ještě další dvě branky přidali Hodek a Haluza.

„Přístup hráčů rozhodl o výsledku hned v první třetině. Byli jsme nedůrazní, pozdě na puku, chybělo nasazení,“ rozčiloval se asistent trenéra Milan Kastner. Orli si za celý zápas nedokázali vytvořit žádnou pořádnou šanci. Výjimkou byla branka Hradeckého čtyři minuty před koncem, kterému se podařilo překonat jihlavského brankáře, a zachránit tak alespoň čest svému týmu.

Na druhé straně však byli maximálně spokojení hráči i trenéři Dukly Jihlava.

„Dneska musím pochválit především práci celého mužstva, protože táhli za jeden provaz. Všichni naši hráči bojovali na sto procent a odevzdali na ledě maximum,“ vychvaloval svůj tým asistent trenéra Jihlavy Patrik Augusta a dodal: „Byl to pro nás hodně podařený zápas. Měl tempo, jezdilo se nahoru, dolů, byl hodně fyzický se spoustou kontaktů.“

ZNOJMO – JIHLAVA 1:6

Branky a nahrávky: 56. Hradecký (Beroun, Sedlák) - 5. Rytnauer (Mareš, Haluza), 13. Mareš (Hodek, Malena), 16. Rytnauer (Haluza, Mareš), 39. Suk (Bezděk), 46. Hodek, 49. Haluza (Rytnauer, Ficenc). Rozhodčí: Úlehla - Padevět, Prchal. Vyloučení: 6:10, navíc Malena (Jihlava) 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2103. Střely na branku: 35:34. Průběh utkání: 0:6, 1:6. Třetiny: 0:3, 0:1, 1:2. Znojmo: Horčička (41. Panec) - Hořava, Morava, Štach, Protivný, Kolafa, Štrach, David - Barus, Padělek, Svoboda - Hradecký, Beroun, Sedlák - Staněk, Meidl, Havlík - Kubica, Vyletelka, Říha. Jihlava: Řehoř - Ficenc, Malena, Staněk, Chvátal, Posmyk, Takáč, Kašpar, Novák - Hodek, M. Krupka, Čachotský - Rytnauer, Bezděk, Dušátko - Suk, Mareš, Man - Haluza, Hrbatý, L. Krupka.