Tuhá bitva začala zcela v režii domácích. Ti uzamkli protivníka před jejich svatyní a vypracovávali si šanci za šancí. Tlak přinesl i dvě přesilovky, které se dokonce jedenapadesát sekund překrývaly. „Dukla byla v úvodu lepší, dominantnější,“ uznal trenér hostů Miloš Holaň. „Naše ubráněné oslabení bylo jedním z klíčových momentů celého utkání.“

Východočeši se sice ubránili, nadále ale působili hodně mdle. V deváté minutě je zachránila tyčka po bombě Anděla, ale její zvuk jakoby pardubické borce konečně probudil.

Najednou se začalo hrát výhradně před Škarkem. A velmi rychle také hosté dali domácím lekci z produktivity. Tomáškova bomba trefila Škarka do helmy a Rolinek zasunul kotouč za dezorientovaného domácího gólmana. „Prakticky z první pořádné šance soupeře jsme inkasovali,“ krčil rameny domácí stratég Petr Vlk.

Iniciativa hostů pokračovala i v dalším průběhu duelu. Ve 28. minutě trefil Boyko jen tyčku. Jenže v závěru druhé části tečoval při přesilovce Skořepa ránu de la Rose od modré a bylo srovnáno.

Ve 43. minutě si připsal výborný zákrok Škarek proti dorážce Tomáška, o pár sekund později udržel puk před čárou při šanci Berana. Jihlava kontrovala sérii pološancí, jenže na Kloučkovi ztroskotali Suchánek, Jiránek i Skořepa. Po střele Anděla odpalovali obránci Pardubic kotouč přímo z brankové čáře.

A pak přišel přesilovkový gól číslo dva, opět v podání stejné dvojice hráčů Dukly. „Zbytečné vyloučení za faul v útočném pásmu,“ uznal Holaň.

Domácí okamžitě vsadili na urputnou defenzivu a zdálo se, že budou úspěšní. Osmdesát vteřin před koncem začaly hrát Pardubice bez gólmana, a byl to klíčový tah. O čtvrt minuty později propálil vše od modré Trončinský. „Znovu nás potopila individuální chyba. Nevyhráli jsme buly, nechali jsme se zablokovat a ještě jsme tečí pomohli soupeři k vyrovnání,“ mrzelo Vlka.

V prodloužení byla jednoznačně lepší Dukla, Žálčík ve velké šanci minul branku, stejně jako půl minuty před koncem v sólovém nájezdu na Kloučka Suchánek. „To byly tutovky, naštěstí pro nás je Dukla nevyužila,“ oddechl si Holaň.

Neproměněné šance Duklu mrzely, v samostatných nájezdech rozhodl o výhře Pardubic Tomášek. „V určitých fázích celého utkání nám chybělo více klidu. Nájezdy, to už je vždycky loterie,“ povzdechl si zklamaný kouč Vlk.

JIHLAVA – PARDUBICE 2:3 sn
Branky a nahrávky: 36. Skořepa (de la Rose, Bryhnisveen), 51. Skořepa (de la Rose) - 12. Rolinek (Tomášek, P. Sýkora), 59. Trončinský (P. Sýkora), rozh. nájezd Tomášek. Rozhodčí: Hejduk, Kika – Brejcha, Klouček. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 5 504. Třetiny: 0:1, 1:0, 1:1 - 0:0.

Jihlava: Škarek – de la Rose, Suchánek, Zdráhal, Šidlík, Ulrych, Bryhnisveen, Váňa – Kubalík, Skořepa, Jiránek – Čachotský, Seman, Zeman – Žálčík, Hlinka, Anděl – Diviš, Hrubáček, Rys.

Pardubice: Klouček - Cardwell, Wishart, Ščotka, Mojžíš, Holland, Trončinský – J. Sýkora, Marosz, Rolinek – P. Sýkora, Tomášek, Treille – Beran, Poulíček, Starý – Vondráček, Perret, Dušek.