Do zápasu vstupovala Jihlava v roli jasného favorita, vždyť Havířov prohrál devět z posledních deseti utkání a propadl se na poslední příčku tabulky. Do utkání Azet šel s novou trenérskou dvojicí. „Přestože jsme hráče připravovali na to, že přijede poslední tým tabulky a že v Havířově nastaly určité změny v realizačním týmu a hráči vždycky chtějí předvést malinko lepší výkon než doposud. Což se potvrdilo. Přesto jsme první třetinu odehráli výborně. Plnili jsme si pokyny, co hráči dostali, zvládli jsme ji a vyhrávali 2:0," uznával asistent trenéra Dukly František Zeman.

Ve druhé třetině se ale dostavil jasný úpadek a o vedení Dukla přišla. „Pro mě z nepochopitelných důvodů si hráči mysleli, že ve druhé třetině to půjde pořád samo, a už od druhého střídání jsme si koledovali o branku. Havířov ji nakonec dal a pak srovnal na 2:2. Třetí třetinu jsme odehráli znovu výborně, bohužel gól jsme nedali," litoval Zeman.

Jihlavské zápasy dospěly už v pěti případech až do prodloužení. Jednou Dukla vyhrála na nájezdy, proti Havířovu to bylo čtvrté vítězství v nastaveném čase. „Gól přišel až v prodloužení. Zaplaťpánbůh, že dva body zůstaly doma," oddechl si Zeman.

Horácká Slavia se na domácím ledě nadále trápí a proti Benátkám si připsala pátou domácí porážku v řadě. Ačkoliv třebíčští hokejisté dlouho vedli. „V první třetině jsme několikrát jeli sami na branku, ale nedali jsme to. Pak tam padla ta moje náhodná branka a vedli jsme," popisuje první třetinu Roman Dymáček, poté ale Horácká Slavia jako by přestala hrát. „Čekali jsme potom asi na popravu nebo nevím. Zlomily nás asi ty neproměněné šance z první třetiny, protože pak hráli jenom oni," mrzelo Dymáčka.

Třebíči to obzvláště doma nelepí. Z posledních pěti domácích zápasů, které prohrála, vstřelila pouhé čtyři branky. „Jak jsem říkal, kdybychom proměnili pár šancí v první třetině, tak by to vypadalo jinak. Doma nám to tam nepadá, prohráli jsme si to sami," ví Dymáček. „Chyběl nám pohyb, nebruslili jsme, neudrželi jsme se na kotouči v útočném pásmu. Nedáváme doma branky a to co je v tréninku, potom není v zápasech," zlobil se kouč Horácké Slavie Martin Sobotka.

ONDŘEJ KRÁSNÝ