Horácká Slavia začala výborně. Szathmáry zacílil mimo dosah Brože, a po dalších deseti minutách využil přesilovou hru Vodný.

Dukla zmobilizovala o přestávce síly, a také se prosadila v početní výhodě. Snížení obstaral tvrdou ránou po ledě Bukač. A než se bílé hvězdy stačily rozkoukat, bylo srovnáno. Po necelých dvou minutách se ujal pokus Illéše. Třebíč se vzpamatovala a vedení si ještě do druhé pauzy vzala zpět. Bittner potrestal zaváhání hostujícího Černohorského.

O osudu utkání rozhodl úvod poslední dvacetiminutovky. Jiránek se Skořepou obstarali v rychlém sledu další dvě trefy, a pátou pojistku přidal svým druhým střeleckým zápisem v utkání Illéš. Třebíč se na závěrečný tlak nezmohla a derby prohrála.

Na závěr si oba týmy vyzkoušely dovednostní soutěž. Samostatné nájezdy rozhodl až v šesté sérii jediným úspěšným pokusem třebíčský Psota.

TŘEBÍČ – JIHLAVA 3:5
Branky a nahrávky: 3. Szathmáry (Michálek), 13. Vodný (Szathmáry), 37. Bittner (Psota) – 28. Bukač (Zadražil, Mareš), 30. Illéš (Kolář), 42. Jiránek (Zadražil, Bukač), 44. Skořepa (Čachotský, Illéš), 49. Illéš (Pekr, Čachotský). Rozhodčí: Ondráček, Marek – Roupec, Mezlik. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. Diváci: 313. Třetiny 2:0, 1:2, 0:3. Třebíč: Mičán – Zukal, Szathmáry, Chalupa, Nedbal, Čejka, Ševčík – Vodný, Nedvídek, Krliš – Psota, Kořének, Podlaha – Michálek, Bittner, Havlát – Vedral, Mojdl, Ferda. Jihlava: J. Brož (31. Fučík) – Krenželok, Kolář, Mareš, Bukač, Bilčík, Strejček – Eliáš, Černohorský, Čachotský, Skořepa, Illéš, Jiránek, Zadražil, Pekr, Harkabus, Poletín, V. Brož, Havránek, Hrala, Urbanec.