Začněme tím pozitivním. A tím je bezesporu prodloužení smlouvy kapitánovi a srdcaři Josefu Skořepovi, který k šesti sezonám za Duklu přidá určitě ještě sedmou. „Jsem rád, že trenéři o mě mají zájem i na další rok. Snad jim to oplatím dobrými výkony,“ uvedl na klubovém webu Skořepa, který v 357 utkáních nasbíral 229 kanadských bodů (116 + 113). Pokračovat bude i Tomáš Havránek, který měl v play-off formu jako hrom a jihlavský celek by udělal chybu, kdyby si jeho služby nepojistil.

Kádr HC Dukla Jihlava
Brankáři: Filip Maláč.
Obránci: Filip Dundáček, Adam Dvořák, Lukáš Mareš, Martin Matějíček (z juniorky).
Útočníci: Vítězslav Brož, Richard Cachnín, Tomáš Čachotský, Patrik Čermák, Tomáš Harkabus, Tomáš Havránek, Miroslav Juda, Josef Skořepa, Matěj Zadražil, Filip Seman, Jan Nevšímal a Kevin Coufal (oba z juniorky).
Příchody: Filip Seman (Havířov).
Odchody: Tomáš Černý (Olomouc), Jan Strejček (?), Daniel Kolář (?), Daniel Bukač (?), Tomáš Fučík (?), Tomáš Chlubna (Č. Budějovice), Daniel Krenželok (Frýdek-Místek).

Dukla odtajnila i první posilu. Jde o hráče, který ví, jak to v její kabině funguje. Forvard Filip Seman byl totiž součástí úspěšného tažení a postupu do extraligy před čtyřmi roky, a její dres oblékal ještě další sezonu. „Musím se přiznat, že jsem byl překvapen, když o mne Dukla projevila zájem. Velice příjemně překvapen. Moc se těším na návrat a další výzvu snad už ve standardní sezoně i s fanoušky na tribunách,“ prohlásil pětatřicetiletý Seman, který naposledy oblékal dres Havířova.

Zároveň ho mrzí, že jeho staronový zaměstnavatel neudělal vítěznou tečku za touto povedenou sezonou. „Na Duklu jsem se díval a fandil jsem jí. Bylo mi líto, že kluci nepostoupili, protože hráli výborně,“ doplnil.

To je zatím jediný příchod, jinak klub od pátku oznamuje zejména odchody. Těch je dohromady sedm.

Pokračovat už nebude Daniel Krenželok, který posílí Frýdek-Místek, z něhož bude mít blíže do extraligy. Jde totiž o partnerský tým Třince. Do Olomouce povedou kroky Tomáše Černého, který na Hané už v letošní sezoně několik utkání „odkroutil“ v rámci střídavého startu.

Mezi elitu si to chce namířit i Daniel Kolář, který už s extraligou zkušenosti má, jelikož nastupoval za Litvínov. A do nejvyšší soutěže chce nahlédnout i mladičký odchovanec Jihlavy Tomáš Chlubna, který zkusí štěstí v českobudějovickém Motoru.

Citelnou ztrátou pro Duklu bude určitě i odchod obránce Jana Strejčka, který odehrál play-off neskutečným způsobem. Jeho obětavost byla příkladná, nicméně z Vysočiny odchází na svou žádost. Přednost dostala rodina.

Jihlavský dres už v příštím ročníku Chance ligy nebudou oblékat ani obránce Daniel Bukač, který toho vinou zranění příliš neodehrál. Končí i Tomáš Fučík, který se zkusí porvat o místo mezi třemi tyčemi v jiném celku druhé nejvyšší soutěže.