Na úspěch zadělali hráči s ježkem na prsou už v první třetině, kterou vyhráli 3:1. Chrudimský gólman Martin Němec střídal už po gólech Suka a Rytnauera, Hodkův gól v 18. minutě tak už padl za záda jeho náhradníka Lukáše Šrámka.

„Začátek zápasu nám vyšel parádně, hráči přesně plnili, co jsme si řekli. Dostali jsme Chrudim pod tlak, z čehož pramenily jejich chyby, které jsme dokázali gólově potrestat,“ bilancoval zápas jihlavský kouč Bedřich Ščerban.
Zato trenér Chrudimi Martin Hosták kritizoval: „Dopustili jsme se strašného množství chyb, zápas jsme začali hodně ležérně.“

Dělali chyby

Ani ve druhé třetině se diváci na Horáckém zimním stadionu nenudili. Nejprve se ujala pohledná akce Dukly na jeden dotek, kterou zakončil Bakus. Hosté na ni ale hbitě reagovali Králem a navíc přidali ještě kontaktní gól na 4:3 dokonce při vlastním oslabení.

„Druhá třetina byla přesně obráceně, Chrudim zatlačila nás, začali jsme dělat chyby,“ podotkl Ščerban.

Naději na vyrovnání sebral pátému týmu tabulky ve 48. minutě svým druhým gólem v utkání Rytnauer. Dukláci pak ještě tříbodovou výhru kosmeticky vylepšili díky trefě Suka, druhého dvougólového hrdiny sobotního večera.

„Nepovedla se nám jenom druhá třetina. Pak jsme si ale v kabině řekli, že se musíme vrátit ke hře ze začátku, a povedlo se nám to,“ líčil šťastný střelec pro klubové stránky hcdukla.cz.

JIHLAVA – CHRUDIM 6:3

Branky a nahrávky: 9. Suk (Krupka, Hradecký), 11. Rytnauer (Dolníček, Staněk), 18. Hodek (Staněk, Bakus), 29. Bakus (Hodek, Říha), 48. Rytnauer (Dolníček), 53. Suk (Krupka) - 11. Martinec (Zadina, Toužimský), 29. Král (Valko, Šeda), 37. Šeda (Král). Rozhodčí: Přikryl - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 7:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1671. Třetiny: 3:1, 1:2, 2:0.
Jihlava: Řehoř - Ficenc, Malena, Staněk, Andersons, Novák, Musil - Říha, Bakus, Hodek - Rytnauer, Dolníček, Hanzal - Krupka, Hradecký, Suk - Dvořák, Zeman, M. Kuřítko.
Chrudim: Němec (11. Šrámek) - Toužimský, Kolář, Vágner, Vyskočil, Šafařík, Suchý, Kuncl, Daňo - Martinec, Zadina, Žák - Šeda, Král, Valko - Horák, Zohorna, Bláha - Beránek, Bělohlávek, Semorád.