Velmi zajímavé derby nabídlo 47. kolo první ligy. V něm se utkali dva odvěcí rivalové, tentokrát měla navrch Dukla a z havlíčkobrodské Kotliny si odvezla cenné tři body. Třebíč zlepšeným výkonem ve druhé polovině zápasu rozstřílela Beroun.

HAVL. BROD - JIHLAVA 3:5

Rebelové se mohli v případě tříbodového úspěchu dotáhnout k svému rivalovi na jediný bod. Dukla však měl raketový start a hned v 19. sekundě se ujala vedení. Hubáček vyhrál vhazování na Semana, který vyzval ke skórování Prokše 0:1. V 6. minutě mohlo být pro hostitele ještě hůře. Kacetl betonem vykopl střelu Štěpánka a zázračně pak zlikvidoval i dorážku Zemana. Havlíčkův Brod se pak dostal do náporu, jenž zužitkoval v 9. minutě. Nepřesnou střelu Jakuba Kadlece, a hlavně její odraz od mantinelu nejpozorněji sledoval Korím a v brankovišti byl nejdůraznější 1:1. Do kabin mohl jít ve vedení domácí celek, Polodna s Maliníkem Dukle v oslabení zle zatopili, Rittich byl však pozorný.

Ve druhém dějství byli aktivnější Rebelové, trpělivá Dukla však čekala na svou příležitost a dokázala využít nedisciplinovanosti soupeře. Ve 28. Mocek nejdříve využil dvojnásobnou přesilovku a o pět minut později rozvlnil síť i ve standardní výhodě 1:3.

Do poslední třetiny vstoupili pro změnu lépe Rebelové a brzy se dočkali kontaktního gólu. Nový náboj do zápasu vnesl svým bekhendem v čase 41:33 Jan Pohl. Velký rozdíl byl ovšem v pondělí v přesilovkách. Zatímco Havlíčkův Brod dokázal potrestat pouze jedno z devíti vyloučení Jihlavy, Dukla byla podstatně efektivnější. Z pěti prohřešků týmu trenéra Mičky potrestala hned tři. I v tom posledním měl prsty Mocek. Po jeho střele byl velmi důrazný Hubáček a rozhodl utkání. V 54. minutě Tomi rozezvučel tyč, o dvě minuty později sice Marek Drtina využil jedinou přesilovku, to však bylo ze strany Rebelů vše. Naopak Dukla v power-play i přes oslabení pečetila na 3:5.

Branky a nahrávky: 9. Korím (Jakub Kadlec), 42. Pohl (Gengel), 56. Drtina (Špok) 1. Prokš (Seman, Hubáček), 28. Mocek (Čáp), 33. Mocek (Čáp, Seman), 49. Hubáček (Mocek, Dobrovolný), 60. Jaroš (Hubáček). Rozhodčí: Jan Hribik, Petr Úlehla Milan Kis, Tomáš Svoboda. Vyloučení: 4:9, navíc Maliník (HB) na 2+10 minut. Využití: 1:3. Třetiny: 1:1, 0:2, 2:1. Havlíčkův Brod: Kacetl Drtina, Kolafa, Vágner, Pohl, Korím, Semrád, Zítka Maliník, Polodna, Stach Berger, Gengel, Špok Milfait, Tomi, Jakub Kadlec Kučera, Stehlík, Richter Šesták. Jihlava: Rittich Mocek, Jaroš, H. Tobola, Jícha, Kolda, Dobrovolný, Stebich, Čáp Prokš, Hubáček, Seman P. Štěpánek, Zeman, Velecký Kuřítko, Střecha, Malec Mikeš, Přidal.

TŘEBÍČ - BEROUN 5:1

V nepříliš záživné první třetině Třebíč kontrolovala hru, brzy se dostala do vedení. To v 5. minutě využil přesilovku Laš krásnou tvrdou střelou. Třebíč mohla svůj náskok pojistit, ale další dvě slibné šance nevyužila. Medvědi ze zimního spánku procitli ve druhé třetině. Vytvořili si mírný tlak, který korunovali gólem Marka po agresivním forčekinku.

Od poloviny zápasu však Horácká Slavia začala naplňovat roli favorita. Dočekal vystihl špatnou rozehrávku Berouna a jeho dílo dokonal do odkryté branky Dolníček. Krásný moment si schovala Třebíč na závěr druhé třetiny. Mrázek vyslal do brejku Kadelu, ten předal puk Křivohlávkovi a jeho blafák mezi betony byl rutinérský. Závěrečnou dvacetiminutovku domácí tým s přehledem kontroloval a v její druhé polovině ještě navýšil skóre na konečných 5:1.

Branky a nahrávky: 5. Laš (Kaut, Dolníček), 32. Dolníček (Dočekal), 39. Křivohlávek (Kadela, Mrázek), 51. Laš (Malena, Dolníček), 59. Kadela (Mrázek, Křivohlávek) 25. Marek (Strnad, Hrdel). Rozhodčí: Doležal Guth, Rittich. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 1 130. Třetiny: 1:0, 2:1, 2:0. Třebíč: Novotný Bilčík, Malena, Valenta, Čejka, Přibyl, Dietz, Peroutka Laš, Dolníček, Dočekal Fořt, Nahodil, Čuřík Křivohlávek, Kaut, Mrázek Čech, E. Kadela, Juráň.