Pomoci mají i nově příchozí Petr Štindl s Patrikem Zdráhalem, který si hned v úvodním utkání za Havlíčkův Brod připsal branku. A další hráči by mohli Štindla se Zdráhalem následovat.

„Mám nějaké vytipované hráče, které bych chtěl, ale je rozjetá sezona a není to jednoduché někoho přivést. Je to spíše otázka na pana Baruse (sportovní manažer Rebelů, pozn. red.)," tvrdí havlíčkobrodský kouč Vladimír Jeřábek.V utkání s Havířovem se však bude prozatím muset obejít bez dalších posil.

Se svými svěřenci musí Jeřábek zapracovat především na zkvalitnění defenzivní hry, která dělá Rebelům velké problémy.

„Pořád si o tom povídáme, pořád se na tom snažíme zapracovat, ale pokaždé dostaneme laciný gól a prohráváme," mrzí zkušeného trenéra. Ten je u týmu teprve tři týdny, přesto si stačil všimnout posunu k lepšímu. „Určité zlepšení tam je, ale je to těžký, protože nám schází kvalita."

Individuální kvalitu tak v souboji s Havířovem bude muset nahradit bojovný výkon, který by mohl přinést tolik potřebné body. Havířovští hokejisté se navíc nenachází v optimální formě. V posledním kole sice na vlastním ledě dokázali porazit silnou Třebíč, předtím si však připsali pět porážek v řadě a z výborného třetího místa klesli až na sedmou příčku.

V Kotlině však budou chtít svěřenci Jana Danečka a Tomáše Potměšila potvrdit, že na Rebely umí. Letos je totiž dokázali již dvakrát porazit.

Podaří se jim to i potřetí, nebo se Havlíčkovu Brodu podaří poprvé od 1. října naplno bodovat, a zachovat tak reálnou naději na udržení se v I. lize?

Přijde odplata?

Dukla se na vlastním ledě střetla s Prostějovem hned ve 2. kole a připsala si výhru 3:0, v níž Jestřábi zaplatili nováčkovskou daň, když nedokázali proměnit své šance.

Utkání v Prostějově už proběhlo úplně jinak. Jihlava se sice dostala do dvoubrankového vedení, ale Prostějov dokázal čtyřmi brankami vývoj utkání obrátit a překvapivě Duklu obral o body. Nyní tak jihlavští hokejisté chtějí svému soupeři oplatit porážku z druhého vzájemného střetnutí.

Jihlavě se navíc začíná vzdalovat čelo tabulky a výhra s předposledním Prostějovem je tak brána jako povinnost. Jestřábi mají navíc v nohách pondělní dohrávku 19. kola s kladenskými Rytíři, kde sedmkrát inkasovali a se sto šesti obdrženými brankami se „pyšní" nejhorší obranou v lize.

LUKÁŠ ZELENÝ