Páteční odevzdané vystoupení Dukly proti Liberci nezůstalo bez odezvy. Trenéři kompletně zpřeházeli složení obranných dvojic i útoků, bez úhony přežila bouři pouze třetí lajna. „Změny byly ku prospěchu našemu výkonu,“ cenil si asistent František Zeman.

Zemětřesení v sestavě totiž domácí nabudilo a od začátku hráli s favoritem vyrovnanou partii, a bylo se opravdu na co dívat. Už ve 4. minutě v dobré pozici před Rybárem Zeman ještě zbytečně nahrával Čachotskému, vzápětí se na druhé straně po chybě Jihlavanů ve středním pásmu řítil sám na Voldena Smoleňák, domácí gólman ale jeho blafák levým betonem zlikvidoval. „Od prvního střídání to bylo utkání hrané v hodně svižném tempu,“ uznal hostující kouč Václav Sýkora.

Festival útočných akcí pokračoval na obou stranách dál, zmrazily ho až dva čtyřminutové fauly Jihlavských. Oba tresty Východočeši potrestali a otočili stav ve svůj prospěch. „Přesilovky rozhodly utkání,“ shodli se trenéři po utkání.

Od úvodního buly druhé dvacetiminutovky spustila Dukla velkou ofenzivu. Až na výjimky se hrálo před Rybárem, domácí se však nedostávali do vyložených příležitostí a jeho branku ostřelovali spíše ze střední vzdálenosti.

Ve druhé polovině třetiny hosté otupili útočné ostří Dukly a také několikrát vyzkoušeli Voldenovu pozornost. „Je škoda, že jsme některé naše akce nedotáhli k navýšení našeho vedení. Takhle nás Dukla trápila až do samého konce,“ uvedl Sýkora.

Stav z první třetiny tak vydržel až do samého závěru duelu. Čtyři sekundy před koncem celého utkání trefil prázdnou jihlavskou branku Červený a stvrdil tak poměrně šťastné vítězství hostů.

Dukla totiž i ve třetí části hrála aktivně, názorně však předváděla, proč má nejméně produktivní útok v extralize. K vyrovnání jí nepomohla přesilová hra ani několik dobrých šancí. Především Hlinkova teč do tyče nebo Kubalíkova bomba při závěrečné power-play, kterou zázračně vykopl betonem Rybár, volaly po gólu. „S přístupem hráčů k tomuto utkání jsme spokojeni. Stále věříme, že pokud budeme v tomto trendu pokračovat, musíme to už konečně zlomit,“ uzavřel další pěkně odehrané utkání se smutným koncem Zeman.

JIHLAVA – HRADEC KRÁLOVÉ 1:3

Branky a nahrávky: 9. Skořepa (Bryhnisveen, Stříteský) – 15. Koukal (Bednář, Zámorský), 18. Bednář (Zámorský, Červený), 60. Červený (Smoleňák). Rozhodčí: Kika, Svoboda – Klouček, Pešek. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:2. Diváci: 4 445. Třetiny: 1:2, 0:0, 0:1.
Jihlava: Volden – Kajínek, Suchánek, Stříteský, Bryhnisveen, de la Rose, Zdráhal, Šidlík – Čachotský, Hamill, Zeman – Rabbit, Skořepa, Dostálek – Žálčík, Hlinka, Anděl – Kubalík, Diviš, Jiránek.
Hradec Králové: Rybár – Pláněk, Vydarený, Zámorský, Cibulskis, Gregorc, Graňák, Pavlík – Köhler, Dzerins, Šimánek – Bednář, Kukumberg, Cingel – Smoleňák, Koukal, Červený – Vopelka, Berger, Látal.